Tomek letos nastoupil do jedenácti utkání v černožlutém dresu, na kontě má úspěšnost zákroků 92,1 %. „Tři body jsou nás mega cenné. Chtěli jsme dobře vstoupit do zápasu, to se nám povedlo, první třetina byla výborná. Poté už jsme hráli obětavě směrem dozadu, protože Pardubice stupňovaly svůj tlak," hodnotil zápas šestadvacetiletý brankář.

Kromě poctivé defenzivy se Litvínov pyšní také skvělým útokem, ve čtrnácti duelech vsítili chemici 54 branek. Zároveň drží nejvyšší průměr vstřelených/obdržených branek v celé lize, průměrně v zápasech Litvínova padne 6 gólů. „Myslím si, že v kabině nám to funguje. Máme v týmu spoustu kvalitních, ofenzivně laděných hráčů, kteří dávají důležité góly, což nám pomáhá vyhrávat zápasy," dodává.

Celý rozhovor s Matejem Tomkem si můžete pustit zde: