Narodil se 9. dubna 1995 do rodiny, kde byl hokej denní chleba. Zdráhalův otec Pavel má ve statistikách zaznamenáno přes dvacet (!) sezon. V průběhu své kariéry vyzkoušel českou nejvyšší ligu, ale i zahraniční angažmá ve Francii či Polsku. Se synem se těsně minul, protože brusle pověsil na hřebík v sezoně 2011/12. To sice Patrik Zdráhal udivoval ve vítkovickém dorostu, ale do dospělého hokeje měl daleko.

Po stopách Crosbyho

Podle dostupných informací odehrál 35 zápasů, během nichž zaznamenal 84 bodů. Produktivita mu vydržela i do dalšího roku, nebyla sice tak oslňující, ale stále nadprůměrná. Pomalu začal sbírat první starty v juniorce. V sezoně 2010/11 odehrál ve vyšší kategorii dva zápasy, v obou se blýskl brankou. Takový talent nenechal chladné ani reprezentační trenéry, a tak Zdráhal pravidelně dostával pozvánky do národního týmu.

O rok později, když patřil k důležitým členům juniorky, podepsal kontrakt v týmu Acadie-Bathurst Titan v QMJHL. V zámoří se mu nedařilo vůbec špatně, v 64 střetnutích nastřádal 47 bodů, poté přidal několik dalších startů v play-off. Produktivita mu vynesla pozvánku na mistrovství světa do osmnácti let, tam na sebe upoutal pozornost pěti kanadskými body.

Severoamerickou anabázi si ještě o rok prodloužil, z Acadie-Bathurst Titan zamířil do týmu Rimouski Océanic. V klubu, kde hrál kdysi i Sidney Crosby, zaznamenal 20 zářezů. Po dvou sezonách v Kanadě oblékl znovu dres Vítkovic, tentokrát už ochutnal atmosféru české extraligy. Za tehdejší Vítkovice Steel odehrál 14 zápasů, bodově však vyšel naprázdno. V pokanadském ročníku také přišla prozatím poslední pozvánka na reprezentační šampionát. Zdráhal na mistrovství světa „dvacítek“ zvládl pět utkání.

Z Plzně do Litvínova

V roce 2015 patřil ke stálým členům Vítkovic, produktivita už byla lepší, protože posbíral přes dvacet bodů. I další léta spojil s ostravským týmem, několikrát se objevil i v Porubě v rámci rozehrání. V předminulé sezoně také Zdráhal poprvé oblékl dres se lvem na prsou. Za dospělou reprezentaci odehrál několik zápasů v rámci EHT.

Loňskou sezonu rozdělil mezi dva extraligové týmy. Ročník začal v mateřských Vítkovicích, poté na začátku roku zamířil na hostování do ambiciózní Plzně. Za indiány odehrál 22 zápasů, ve kterých se pětkrát gólově prosadil. Kvůli pandemii koronaviru ale byla sezona ukončena a Zdráhal nemohl společně se Západočechy bojovat o titul.

Mladý útočník na výraznější úspěch teprve čeká. Doufejme, že v Litvínově opentlí svou kariéru blýskavou trofejí.