Zápasy - Junioři 08. 10. 2023, Vojtěch Honzík, David Schlegel

Junioři přetrhli nepříznivou sérii a konečně vyhráli

Po sedmizápasové sérii bez výhry konečně litvínovská juniorka zabrala a i díky hattricku Postla přesvědčivě porazila plzeňské Indiány 5:1. Hosté sice ještě v polovině zápasu vedli, ale Litvínovští nastříleli v rozmezí tří minut tři branky a zápas strhli na svou stranu.

Micka, Domský – Kokrment, Kučera

Kubík – Bystřický, Kladivo, Prokeš, Vyhlídal, Hora, Zachariáš – Ducháček, Postl, Tůma, Dohnal, Čech, Horský, Vopat, Dej, Maštalířský, Scafari, Bednařík, Vishneuski.

Bašta – Hromádka, Hodinář, Cícha, Skok, Jiříček, Houdek, Dolhý – Řehoř, Hála, Matějka, Tchaliov, Sabiniok, Benák, Hořejší, Soukup, Dvořák, Pešek, Šiler, Mazanec.

V prvním vzájemném měření sil uspěli domácí indiáni 6:3, když si v průběhu střetnutí vypracovali náskok až 5:0, jen v první třetině již 3:0. Dnes tomu tak ale nebylo, i přes tři přesilovky v úvodní dvacetiminutovce branka nepadla.

Skóre otevřel až na startu prostředního dějství Daniel Hála, který v přesilovce obdržel křižnou příhru od levé tyčky k pravé a zavěsil pod víko. Srovnání měl na holi Bednařík z první z mezikruží, Bašta své barvy podržel. Brzy na to dostala Plzeň další početní výhodu, leč právě v ní pláchl všem na ledě Ondřej Postl a poslal puk mezi betony. Brzy na to vrátil vedení svým barvám dorážkou na brankovišti Dvořák, dle sudích ovšem za hranicí pravidel. A tak udeřilo znovu na druhé straně a opět se prosadil stejný hráč, tentokráte z pravého kruhu. Za necelou minutu využil chybu Škody na modré k dalšímu úniku Alexander Višněvskij a Verva šla do trháku.

V úvodu poslední periody vypálil v přesilové hře z pravého kruhu Bednařík a dorážkou zlomil duel Daniel Dej. Vzápětí udělal za utkáním definitivní tečku Ondřej Postl, který v situaci dva na jednoho z pravého kruhu zkompletoval hattrick. Junioři tak jsou nyní v polovině základní části, tu druhou odstartují ve čtvrtek dvanáctého října v Českých Budějovicích. O dva dny později pak přivítají na svém ledě Spartu.