Žlutočerná trefa 05.04.2013
Autor: Klub

Žlutočerná trefa: vítěz je z Vysočiny!

Nejvzdálenějším vítězem v historii naší celosezónní tipovací soutěže se letos stal pan Josef Kadlec. Žije až v Novém Rychnově, přesto se ziskem 141 body porazil všechny ostatní tipující!

PořadíUživatelBody
1.Jacki141
2.cadis22135
3.–4.Pingpongac133
3.–4.JanChvosta133
5.Cyklojara130
6.Glassic129
7.hfdaya128
8.–9.martinl69127
8.–9.petrys.ch127
10.rudie126

Pana Kadlece, který se může právem nazývat největším znalcem litvínovského hokeje pro aktuální sezónu, jsme požádali o rozhovor.

Pochlubil jste se, že našemu klubu fandíte už pětatřicet let.
Jak k tomu došlo, proč zrovna Litvínov? Přece jen žijete daleko, v kraji Vysočina…
„No, tady okolo mě všichni fandili Jihlavě, je to blízko. Mě se ale od malička líbil Litvínov. Začalo to v době, kdy tam hráli Arnold Kadlec a další. Postavil jsem si hlavu a stal se kovaným Litvínovákem. Na klub nedám dopustit. Hrál jsem už od pěti let, až do šestnácti za Modetu Jihlava. Trénoval mě Josef Augusta, to ještě hrál ligu. Přišli sem Rosol s Klímou. Když Litvínov hrál na Dukle, chodil jsem fandit do litvínovského kotle. Hlavně ve finále 1991, to byly nezapomenutelné zápasy. Byli jsme zapálení pro černožluté dva, kamarád bohužel zemřel.“

Prozradíte nán, čím se živíte, kde pracujete?
„Jsem vyučený truhlář. Pracoval jsem i v lese s pilou, moc na výběr tady nebylo. Teď dělám v Kostelci na expedici uzenin, ty asi budou lidi znát všude. Jsem také velitelem družstva výjezdové jednotky hasičů u nás v Rychnově.
Na důležité zápasy repre se scházíme v hasičárně a tam si do kolegů často rýpnu: Kde je největší líheň talentů?
Sám hokej pořád rekreačně hraju.“

Kdy jste se poprvé zapojil do Žlutočerné trefy? A s jakým výsledkem?
„Tipuju v Trefě už několik let. Pohyboval jsem se většinou první stovce, někdy i průběžně na špici. Nejlepší konečné umístění jsem dosud měl myslím kolem padesátky. Vyšlo to až letos!“

Dostanete se na nějaký litvínovský zápas?
„To je paradox, já v Litvínově ještě nikdy nebyl! Prohlédl jsem si na Googlu stadión, cestu, všechno. Ale přece jenom je to daleko. Ale až se bude blížit titul, určitě přijedu. To je v plánu, kdyby nevím co!
Bylo to letos nadějně rozjeté, škoda. V srpnu mám padesátiny, tak jsem si říkal, kdyby to letos vyšlo, to by byl dárek k narozeninám…“

Jak se pro vás sezóna ve Žlutočerné trefě vyvíjela? Pohyboval jste se od začátku v popředí?
„Zpočátku jsem byl někde okolo třicátého místa. Pak se mi povedla série a vylítl jsem nahoru, mezi první a čtvrtou příčkou. Před koncem základní části jsme se tahali s ostatními a mě to vyšlo. Je to i o štěstí, samozřejmě. Vyhrál jsem, i když jsem jako každoročně několik zápasů nemohl natipovat. Nějakou dobu mi nefungoval počítač, jindy zase zlobí internet.“

Porazit tolik dalších a často velmi zkušených a úspěšných tipérů, to chce slušné znalosti. Prodal jste je ještě někde jinde? Jak úspěšný jste v tipování obecně?
„Tipuju na internetu ještě celou extraligu, tam jsem byl osmaosmdesátý z asi dvou a půl tisíce. S kamarády tipujeme taky jiný sporty, hlavně fotbal. Výhry máme tak kolem tisícovky, nic zvláštního. I proto jsem měl z tohoto úspěchu takovou radost,“ uzavírá Josef Kadlec z Nového Rychnova, který místo tradiční ceny pro vítěze – dvou permanentek k sezení – požádal o dva dresy, které mu budou vyrobeny podle jeho přání.

Ostatní tipující z první desítky, které tradičně odměňujeme, budeme kontaktovat v dalších dnech.

Děkujeme všem za účast ve Žlutočerné trefě v této sezóně a těšíme se na Vaše tipy v ročníku 2013/2014!

Žáci včera

DEVÍTKA: Litvínov dominoval na Kladně i v Mostě

Netradičně dvě utkání v jednom týdnu měli na programu žáci litvínovské deváté třídy. Svěřenci trenéra Gogy je zvládli velmi dobře, PZ Kladno i Most porazili obrovským rozdílem. Díky zaváhání Rytířů tak mají na první příčce čtyřbodový náskok.
Více >
Žáci včera

SEDMIČKA: Litvínov nadělovala Kladnu, zároveň schytal debakl od Mostu

Do dalších bojů se vrhli severočeští sedmáci, kteří chtěli dát vale předešlým prohrám. Třízápasovou mizérii přerušili rozhodným vítězstvím nad Kladnem. Další oslavy se však nekonaly, jelikož v 8. kole padli Severočeši s nedalekým Mostem.
Více >
Mládež před 3 dny

Martin Ručinský zahájil nový hokejový turnaj pro mládež 
Sev.en Hockey Cup

Litvínov, 20. října 2019 – Když zjistíš, že v tom máš hokej, uspořádej turnaj! Takové heslo stálo u zrození Sev.en Hockey Cupu, nové soutěže pro mládežnické oddíly hokejových klubů z regionů, kde působí energetická společnost Sev.en Energy: HC Litvínov, HC Dynamo Pardubice, PSG Berani Zlín a HC Rytíři Kladno.
Více >