V květnu jste s trenérem Razýmem mluvili o tom, že ještě zvažujete doplnění týmu o jednoho či dva hráče. Jaká je situace nyní?
„Představenstvo klubu a vedení HC se nyní rozhodlo pro takzvaný stopstav. Do mužstva jsme přivedli poměrně dost nových hráčů a jsme toho názoru, že teď si všechno musí nejprve sednout, aby mohla zafungovat hokejová chemie, stmelit se kádr, našlo se vhodné složení týmu a podobně.
Uvidíme, co ukáží přípravné zápasy, zda budeme pak chtít mužstvo ještě na nějakém postu doplnit. Myslím, že když ta potřeba vzejde, tak s velkou pravděpodobností spíš v defenzívě. I proto trh i nadále v tomto směru mapujeme.“

Do mužstva přišlo nejvíce posil za poslední roky: Janus, Petružálek, Ščotka, Tůma, zůstali Hunkes, Mikúš… Jak těžké bude podle vás naplnit očekávání fanoušků, kteří jsou navíc po minulé sezóně lační lepších výsledků?
„Nedivím se fanouškům, že jsou v očekávání, zejména po sezóně, kdy jsme se zachraňovali až na poslední chvíli. Pak, jak zaznělo, následovaly změny, které jsou viditelné. Ale ne vždycky všechno zafunguje tak, jak si přejete. Snažili jsme se však mužstvo doplnit tak, aby bylo úspěšné a také aby byly vytvořeny předpoklady pro jeho dlouhodobé úspěšné fungování. Z tohoto důvodu jsme se snažili s hráči podepisovat dlouhodobější smlouvy.“

V dubnu jste byl pověřen řízením klubu do skončení jeho reorganizace jako celku. Přivedl jste nového kouče Milana Razýma a sportovního manažera Josefa Beránka. Pomáhat týmu přímo na střídačce vás už neláká?
„Vzhledem k tomu, že jsme dvakrát za poslední tři roky hráli baráž a já se v souvislosti s tím snažil pomoci zachránit extraligu, tak si nyní rád od trénování odpočinu. Nebylo to jednoduché období.
O trénování nyní nepřemýšlím. Věřím, že mužstvo i jeho realizační tým a manažerské vedení budou natolik silní, že budeme úspěšní.“

Nebude vám chybět adrenalin?
„Vzhledem k výše uvedenému teď ani ne. Sáhli jsme si na dno. Hrát baráž do posledního zápasu bych už nikdy nechtěl zažít.“

Jaké jsou vaše cíle?
„Můj osobní cíl je znovu vrátit našim fanouškům radost ze hry našeho týmu. Co se týká cíle mužstva, pro letošní sezónu je to minimálně účast v play off. Z dlouhodobého hlediska pak vytvořit charakterově vítězný tým, jehož cílem je pravidelná účast v play off a hlad po vítězství.“

Která mužstva budou podle vás nahoře?
„Tohle je těžké před sezónou hodnotit. Tak jako u nás si to i jinde musí nejprve sednout. Zatím těžko odhadovat. Brno asi bude znovu nahoře, ale uvidíme, teď je brzo soudit. Nabrání kvalitních hráčů ještě nemusí znamenat, že spolu budou hrát dobře. Něco ukáže příchod na led a první přípravné zápasy. Taky začátek extraligy napoví, kdo by mohl být favorit.“

Na závěr dovolte malou odbočku. Čemu se věnuje Jiří Šlégr ve volném čase?
„Moc volného času nemám… (úsměv). A pokud nějaký zbude, tak se věnuji rodině.“