Černožlutému týmu už se přemoci Brno v letošní sezóně dvakrát podařilo. Jednou i v metropoli jižní Moravy.
Kromě zápasu v době výsledkové krize HCVL (doma 1:4) Litvínov Kometu napodruhé už doma porazil (4:1) a uspěl i předtím v Brně (3:2).

Kometa v úterý v prvním utkání po olympijské přestávce nezastavila sparťanský expres, podlehla v Holešovicích 0:7. Jistě se tak bude chtít v pátek před svými fandy rehabilitovat.
"Takhle se o "šestku" nehraje," stěžoval si po utkání kouč Vladimír Kýhos, který postrádal ve hře více bojovnosti a nasazení. "Doufám, že se z toho hráči poučí," uvedl pro hokej.cz.

Jinak se ale jeho tým Vladimíra Kýhose pohybuje v příjemných a relativně nerozbouřených extraligových vodách. Momentálně patří Kometě páté místo s tříbodovým náskokem na sedmé Vítkovice.

Rozbouřit atmosféru umí modrobílí fans. V Brně před nejčastěji vyprodávanými ochozy u nás to opravdu bývá "husté".
Litvínov zde zažil i kuriozitu v podobě opožděného vpuštění jeho hráče z trestné lavice na led po uplynutí trestu (domácí následně dali gól). Dotyčný činovník zápasu byl následně potrestán zákazem vykonávání činnosti.
V pátek se bude Litvínov pokoušet jednu nepříznivou sérii ukončit. Venku prohrál posledních osm utkání, přičemž bodoval jen v Liberci.

Jinou, naopak příznivou šňůru, doma v úterý natáhl. Vyhrál na ZS Ivana Hlinky proti Karlovým Varům čtrnáctý z posledních patnácti utkání (2:1).
Ne se vším ale byli trenéři spokojeni.
"Proč se nám nedařily přesilovky? O pauze jsme se v této činnosti chtěli zlepšit. Zaměřili jsme se na to, trénovali jsme je, těžko říct, proč to  nevyšlo," ohlížel za důležitou herní činností kouč Radim Rulík. "Hráli jsme proti Varům hodně oslabení, na které chodí podobní hráči jako na přesilovky, možná jim pak trochu chyběly síly. Při hře pět na tři jsme nastřelili tyč, bylo to trochu i o štěstí," zamýšlel se kouč.

Litvínov v pátek večer bez ohledu na ostatní výsledky nevypadne z "desítky" ani v případě jakékoli porážky, to je jistota. Ale je jasné, že jakýkoli bodový příspěvek z horkého brněnského ledu by byl víc než vítaný. Liberec míří do Chomutova, Slavia hostí Třinec.

Mimo hru je zraněný obránce Petr Kousalík a ze širšího kádru netrénuje také zraněný útočník František Gerhát.
----------------------------------------------------------------------------
V neděli přijedou pod Krušné hory Rytíři Kladno. Verva je v sezóně porazila zatím jen jednou.
Tým pak končí základní část ve Vítkovicích a na Slavii.

Jak bude po víkendu vypadat extraligová tabulka okolo desátého místa?