Mládež 22.04.2016
Autor: Martin Stříbrný

Američané vystavili Čechům stopku! Mistrovství pro ně ve čtvrtfinále končí

Smutná tečka. Češi se utkali ve čtvrtfinále mistrovství světa s Amerikou. Ta potvrdila roli favorita, když Čechy porazila rozdílem třídy 8:0. Pro reprezentanty České republiky spolu s Kristianem Reichlem a Martinem Havelkou tak mistrovství světa končí bohužel už ve čtvrtfinále.

USA - Česko 8:0 (0:0, 3:0, 5:0)


Branky a nahrávky: 25. Mittelstadt (Brown), 26. Frederic (Lockwood), 36. Anderson (Bellows, Keller), 41. Keller (Fox, Lindgren), 44. McPhee (Pastujov, Fox), 44. Pastujov (Walk), 50. Anderson (Keller), 59. Lindgren (Pastujov)

USA: Oettinger (Woll) – Fox, Greenway, Martin, Lindgren (C), Krys, Hellickson, Luce – Anderson, Keller, Bellows – Frederic, Lockwood, Sanchez – Mittelstadt, Yamamoto, Brown – Pastujov, Howdeshell, Walker – McPhee.

Česko: Kořenář (Groh) – Hájek, Doudera, Budík, Vála, Kachyňa, Kvasnička, Sirota, Novák – Reichel, Zadina, Pavlík – Najman, Kantner, Kousal – Zachar (C), Havelka, Kodýtek – Kurovský, Karafiát.

Rozhodčí: Hunnius (GER), Ingram (CAN) – Golyak (BLR), Vanoosten (CAN)

Momenty litvínovských hokejistů v utkání s USA:

20. minuta - Kristian Reichel se pěkným individuálním průnikem dostal až na kruhy před bránu Američanů. Následné zakončení mu ale nesedlo a Oettinger nemusel vůbec zasahovat. 

25. minuta - Kvasnička adresoval kotouč na čepel Martina Havelky, který se připravoval na střelu. Na poslední chvíli ale do kotouče píchl dojíždějící Američan a bylo po šanci. 

33. minuta - Mladíček a talent litvínovského hokeje Kristian Reichel inkasoval u mantinelu tvrdý úder, po kterém mu zřejmě vypadl dech. Po krátké pauze vše ale rozdýchal a s mírnou pomocí spoluhráčů odjel na střídačku. 

Statistiky:
0,0Kristian Reichel Martin Havelka
Střely na bránu v utkání: -  - 
Kanadské body v utkání: -  - 
+/-:  -1 -1

Konto našeho srdce před 2 dny

Konto našeho srdce spolu s partnerem Inno Comp Bohemia pomohlo opět Kačence

Kačenka si prošla mozkovou obrnou a v únoru oslavila již své 9. narozeniny. Jako dárek od nás dostala poukaz na intenzivní rehabilitaci Klim therapy, kterou nastupuje 3. června. Šek na částku 63 860 korun Kačence předali za společnost Inno Comp Bohemia ředitel Ing. Tomáš Francírek a za hráče A-týmu útočník Richard Jarůšek.
Více >
Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >
Konto našeho srdce 14.05.2020

Konto našeho srdce opět pomohlo mostecké nemocnici

Dnes jsme předali za klub HC VERVA Litvínov ochranné pomůcky pro mostecké lékaře. Dar převzal primář MUDr. Miroslav Peleška spolu s hlavní sestrou Mgr. Šárkou Gregušovou.
Více >