Zkušenosti ze zámoří

Rodák z Nových Zámků prožil dorostenecká léta ve Slovanu Bratislava. Po dvou bodově podařených sezónách se v roce 2008 přesunul do Kanady, kde v juniorské Western Hockey League strávil 3 sezóny. Nastupoval nejprve za Vancouver Giants a poté za Red Deer Rebels (za které si v sezóně 2017/2018 zahrál například také Kristian Reichel). Právě třetí sezóna za mořem byla pro Andreje Kudrnu bodově nejpovedenější, v 74 zápasech zaznamenal 90 kanadských bodů za 31 branek a 59 asistencí. V této sezóně si také zahrál za slovenský národní tým na mistrovství svět do 20 let.

Návrat na Slovensko

Po třech sezónách za moře se Andrej vrátil do Bratislavy. Na Slovensku strávil čtyři roky, putoval mezi Slovanem (kde v roce 2012 získal slovenský titul), Skalicou a Banskou Bystricou, kde prožil v sezóně 2013/2014 povedený ročník, v 50 zápasech dosáhl 42 bodů (19+23). 188 cm vysokého útočníka si tam vyhlédla pražská Sparta.

Sparťanská mise

Ve 24 letech tak odešel do české nejvyšší soutěže. A hned v první sezóně 2015/2016 došel se Spartou až do finále, ve kterém Pražané podlehli Liberci 4:2 na zápasy. V hlavním městě odehrál 6 sezón, během kterých si zahrál také na dvou světových šampionátech a olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018. Za Spartu tak nastoupil celkem do 326 utkání, ve kterých nastřílel 72 gólů, ke kterým přidal 69 přihrávek. Osobní střelecký rekord v české nejvyšší soutěži má ze sezóny 2017/2018, kdy vstřelil 14 branek. Nejvíce kanadských bodů získal v sezóně 2019/2020, bylo to 29 bodů za 10 branek a 19 asistencí.

Přesun do žlutočerných barev

Po šesti sezonách strávených v hlavním městě České republiky se Andrej Kudrna rozhodl změnit prostředí. Společně s dalším slovenským útočníkem Matúšem Sukeľem, se kterým společně hráli za Spartu, přijali před sezónou 2021/2022 nabídku Litvínova. Andrej dosud nastoupil do 74 utkání za Vervu, ve kterých získal 36 kanadských bodů za 22 branek a 14 asistencí. Zatímco v první sezóně nastřílel 11 branek v 51 zápasech, v aktuálním ročníku mu na shodný počet gólů stačilo už jen 23 zápasů a je tak zároveň nejlepším střelcem chemiků. Z 11 vstřelených branek pouze jediný vstřelil v přesilové hře, dokáže se tak velmi dobře prosazovat i v rovnovážném počtu hráčů na ledě. Důrazný útočník je tak na dobré cestě ke střelecky nejúspěšnější sezóně ve své kariéře v dospělém hokeji. Nejvíce dosáhl v jednom zápase 3 kanadských bodů, a to hned 7krát. Jednou a prozatím naposledy se mu to povedlo v dresu Vervy 8. října 2021 ve Vítkovicích, kde řídil výhru chemiků 4:1.

V žádné jiné soutěži neodehrál Andrej Kudrna tolik zápasů jako v české extralize. Andrejovi k dosaženému milníku gratulujeme a přejeme spoustu dalších zápasů v černožlutém dresu. A ať střelecká forma nadále drží!