Juraj Mikúš se dnes trefil po krásné přihrávce od svého kolegy z útoku Jakuba Petružálka. Tato situace nastala krátce po tom, co ujel do velké šance karlovarský útočník. Uplatnilo se zde nepsané pravidlo - nedáš, dostaneš. "Pár sekund před tím to nebylo pro nás moc příjemné. Na druhé straně už jsme zažili dost takových situací i proti Kometě, dali jsme tyčku a hned jsme z toho dostali rozhodující gól. Je to trochu o štěstí, naštěstí to teď aspoň takto padlo nám," popisuje Juraj Mikúš svou gólovou situaci.

Litvínov nedal šest třetin gól a Juraj Mikúš svůj poslední vsítil 9. prosince.

Dnešní zápas byl tedy tím uklidňujícím jak pro tým tak pro litvínovského střelce. "Dlouho jsem na to čekal. Udělali jsme z toho ještě klasicky drama, lidé si platí za 60 minut, tak jsme to tedy zase zdramatizovali. (smích) To bychom nebyli my. Naštěstí jsme to ubojovali jako v Pardubicích a jsme za to rádi," hodnotí utkání dnešní šťastlivec. Byl to dnes pro chemiky nestandartní zápas, Juraj Mikúš byl jediným hráčem Litvínova, který dal gól mimo oslabení.

Verva dnes také soupeře přestřílela. Na brankáře Novotného vyslala 42 střel!

"Odehráli jsme dobrý zápas s velkým množstvím šancí. Karlovy Vary jsou rychlý tým, takže na to jsme si dávali pozor. První a druhou třetinu jsme byli lepší a měli jsme více šancí při hře 5na5. Oni hrají velmi dobře oslabení, moc toho soupeři nedovolí. Ale my jsme při hře 5na5 hráli výborně," zdůvodňuje Mikúš dnešní výhru. V utkání se zranil Jurajovo bratr Tomáš Mikúš, který dostal tvrdý zásah u mantinelu od litvínovského Jurčíka. "Nebylo to příjemné, když tam takhle vidíte vlastního bratra. My máme navíc takový pěkný vztah, takže to opravdu není příjemné. Ale po zápase mi říkal, že je v pořádku."