„Bod z Plzně je pro nás zlatý,“ potvrzuje obránce David Štich. „Utkání jsme nezačali dobře, obvykle když jsme dostali první branku, tak jsme se sesypali. Od minulého zápasu v Brně to tak ale nebylo a dneska jsme ukázali to samé.“

Litvínov lídrovi tabulky čelil statečně a ve druhé třetině měl herně malinko navrch. Snažení černožluté letky bylo odměněno v čase 38:08, kdy vyrovnal polský útočník Pawel Zygmunt.

„Nesesypali jsme se a šli jsme si za tím. Vyčkávali jsme a hráli jsme dobře týmově, vzadu nás podržel Denis Godla,“ pochvaluje si Štich.

Chemici se museli mít na pozoru především před smrtícími plzeňskými protiútoky, které rozhodly poslední vzájemné střetnutí z minulé soboty.

„Dodržovali jsme pokyny trenérů a systém. Nepustili jsme Plzeň do žádných velkých přečíslení nebo šancí, a když tam něco bylo, tak nás podržel Denis,“ opakuje důrazný zadák.

Škodovka každopádně zažívá velmi úspěšný vstup do sezony. Západočeši z devíti zápasů padli pouze jednou, když po prodloužení nestačili na Pardubice. Na čele tabulky tak mají čtyřbodový náskok před druhou Spartu.

„Vidí to každý soupeř Plzně. Mají rychlý tým, hodně napadají a chodí do brejků. Potvrzují to každý zápas, že když jim dáte přečíslení, tak ho dokážou využít. Věděli jsme, že jim to nemůžeme dovolit. Plzeň takhle hraje každou sezonu, není to žádné překvapení,“ pokyvuje Štich.

Verva by na posledních dvou utkáních mohla po špatném začátku ročníku stavět. Co se po prvotních čtyřech nezdarech změnilo? „Sedli jsme si jako tým, trenéři nám něco řekli a potrénovali jsme. Když jsme jeli do Brna, tak jsme to brali jako první zápas a řekli jsme si, že předchozí čtyři zápasy musíme hodit za hlavu,“ odhaluje Štich závěrem.