Preview - Junioři 28.03.2022
Autor: Šimon Kadeřávek

Boj o všechno! Litvínovští junioři vyzvou v baráži Přerov

Díky zužování mládežnických soutěží čeká chemiky zlomová série, která rozhodne o setrvání mladých chemiků v nejvyšší juniorské soutěži. Na domácím ledě přivítají Přerov, který zatím nenašel ve vyřazovacích bojích přemožitele.

Zubři dokázali v Lize juniorů posbírat nejvíce bodů, v řeči čísel mluvíme o numeru 105. V základní části zaznamenali Zubři 34 výher, pouze osmkrát odjížděli jako poražení. Za vše hovoří také počet inkasovaných gólů, ten se pro změnu zastavil na 79 gólech. Ve vyřazovacích bojích Přerov nejdříve narazil na Havlíčkův Brod, sérii Zubři vyhráli 3:0 na zápasy. Stejně si počínali také proti Písku, mimo chodem vítězem západní divize Ligy juniorů a druhému nejlepšímu týmu tabulky.

Zatímco první zápas vyválčili po samostatných nájezdech, další utkání už byla pevně v režii Zubrů. K poslednímu duelu nastoupili ve středu 23. března. První gól šel na vrub Přerovu, domácí hráči Písku sice srovnali, ale poté přišlo ofenzivní tornádo a Moravané slavili výhru 8:2!

Chemici obsadili v tabulce 14. příčku, což znamená, že na rozdíl od týmu pod nimi, mohou uhájit svou extraligovou příslušnost. Naposledy změřili síly s pražskou Slavií a utkání dopadlo vítězně. Severočeši otevřeli skóre díky Jakubu Bednaříkovi. Pražané se do zápasu vrátili, ve druhé třetině slavili dvakrát. Chemici se ale zmohli na mocnou odpověď a v závěrečné třetině padly tři litvínovské góly.

První utkání odehrají Severočeši ve čtvrtek v 17:30. Odveta na přerovském ledě je naplánována na sobotu 2. dubna od 17. hodiny. Eventuální třetí zápas je na programu v pondělí 4. dubna.

Konto našeho srdce před 2 dny

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >