O ošidnosti zápasů s posledním týmem tabulky se přesvědčil Litvínov v neděli večer. Ač se ujal vedení brankou Lukeše z přesilovky, dovolil soupeři otočit průběh zápasu třemi góly. Ale pak se znovu snažil o přísun pacientů na koronární jednotku (snad tam žádný z diváků neskončil...). Tým ve zredukované sestavě dokázal zvrátit zápas třemi góly v poslední třetině a vyhrát 4:3! Vítězný gól zapsal Martin Jenáček, tým nastartoval k obratu Martin Ručinský.

Právě litvínovský kapitán podepsal před utkáním za klub Chartu Fair Play, kterou se tým přihlásil k dodržování zásad čestného jednání a chování.

Místo zraněného Havelky byl do hry letos poprvé připraven obránce Martinka, nakonec ale trenéři vystačili jen se šesti zadáky. Boleslav nenasadila gólmana Hübla, ale jeho kolegu Valenta.

Opatrný úvod měl poslední duel před přestávkou, až ve 4. minutě se do první šance dostal Ručinský. A hned následoval závar a možnost Frolíka, další střelu zastavil nechtěně Gerhát. V 5. minutě odejel pykat Mikulík a po 28 vteřinách jej doplnil Tomas. Dlouhá přesilovka se Vervě nedařila, až v závěru se Hübl dostal sám před Valenta, ale byl tísněný.

Dvojnásobné výhody se brzy dočkali i hosté, po špatném střídání se provinil ještě Trávníček, ale podstatně kratší převahu dvou mužů (23 vteřin) Středočeši nezužitkovali. Po návratu prvního vyloučeného se Litvínov dostal do přečíslení čtyři na dva, kotouč z hole Frolíka skončil ve Valentově rukavici.

V čase 9:03 Rýgl nastřelil tyč a následně si sudí vyžádali přezkoumání videozáznamu, zda po závaru, při němž byli v brankovišti hned tři hráči hostí, nepřešel puk brankovou čáru. Nestalo se tak.

Ve 14. minutě se tribuny roztleskaly, aby pomohly hráčům v černém využít přesilovku (Výborný). Za půl minuty se diváci radovali, před brankou se objevil Hübl, objel ji a před odkrytou klecí našel Lukeše, který z metru zavěsil. Druhou asistenci zapsali rozhodčí Kubinčákovi.

V 16. minutě byl vyloučen Majdan a druhou výhodu pět na tři nabídl Bruslařům Kubát (43 vteřin). Využil ji v 17. minutě Výborný.

Ve druhé třetině úroveň hry klesla do průměru. První vzruch přišel až po pěti minutách, postarala se o něj Hanzlova formace. Oba celky hrály disciplinovaněji.

Ve 27. minutě uvolnil Trávníček Frolíka, který si najel před Valenta, koncovka ale nevyšla. O tři minuty později hákoval Drábek, ale následně hasil protiútok Hanzl a počet na ledě se znovu srovnal. V šanci se objevil Bahenský, ale na Volkeho si nepřišel.

Ve 34. minutě se přes obránce prosadil Tomas a střelou k tyči dostal svůj tým do vedení. Litvínov se k odpovědi sbíral pomalu, pomoci mu mohla nebezpečná hra vysokou holí Tomase. Jenže půl minuty na to lehce přidržel protihráče Kubát a sudí znovu neváhali. Navíc souboj Trávníčka s protihráčem byl posouzen jako nedovolený ze strany domácích a byla z toho třetí hra hostů pět na tři.
Už v klasické výhodě pak prostřelil Volkeho Bahenský, pouhých 19 vteřin před koncem třetiny, 1:3. V tuto chvíli to vypadalo, že Boleslav stáhne tabulkovou  ztrátu na dva body.

Po změně stran trenéři zredukovali sestavu na tři útoky, sedět zůstali Gerhát, Majdan a Maxa. Litvínov přidal, ale Kubinčák mezi kruhy netrefil branku a stejně se vedlo vzápětí z větší vzdálenosti Kubátovi. Lukeš mířil přesně – až příliš, povyjetý Valent jeho ránu do středu branky chytil.

Ve 46. minutě Jareš zmařil přečíslení soupeře dva na jednoho. Nedáš-dostaneš, kolmici Trávníčka na útočnou modrou využil k samostatnému úniku Martin Ručinský. Blafákem snížil na 2:3 ve 47. minutě. A Verva začala soupeře pořádně tlačit, po rozpačitosti prvních dvou třetin nebylo rázem ani stopy.

Nedlouho na to fauloval znovu Drábek, skóre se nepohnulo. Za to v 54. minutě už ano, Jarešovu přihrávku ze strany před branku usměrnil zblízka Hübl, 3:3! Parádní obrat Vervy, po 41 vteřinách Martin Jenáček pohotově bekhendem dorazil střelu Frolíka. Valent se nestihl přemístit, 4:3!
Premiérová trefa praváka s "32" na dresu v sezóně a byla vítězná...
Tým přestřílel soupeře 44:24, nakonec to dokázal "prodat" i do výsledku.

Jenáčkův gól byl i "desítkový", Litvínov se v neděli večer zase po čase posunul v tabulce nad čáru, oddělující sportovní život a skomírání. A lépe se mu na tabulku bude dívat během reprezentační přestávky.

Po ní ve středu do Třince a pak dvakrát doma, pátek 18. 11. Kladno, neděle 20. 11. Plzeň!

Jiří Kučera: "První dvě třetiny jsme hráli katastrofálně, vypadalo to z naší strany spíš jako pouťák. Nebruslili jsme, nedohrávali hráče, nechávali soupeři spoustu prostoru a také výsledek odpovídal. Až ve třetí třetině jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Vyrovnali jsme, měli tlak a i rozhodli. Jsme rádi za tři body!"

Vladimír Hiadlovský: "Krutá prohra. Už po několikáté jsme prohráli o gól, zase jsme za pár minut ztratili celý zápas, a vedli jsme 3:1. Je to fakt škoda...," těžko hledal po utkání slova kouč Boleslavi.