Základní část jste ukončili na třetím místě. Zbytečné ztráty jste zaznamenali proti Kobře či PZ Kladno, tam jste dokonce prohráli v základní hrací době. Kde si myslíš, že byl problém? Jaké máš pocity ze základní části?

Myslím, že základní část jsme nezvládli vůbec špatně. Chtěli jsme se umístit v první šestce, což se nám podařilo. Prohry se slabšími soupeři, to se prostě občas stává. Ze začátku jsme oba zmiňované zápasy podcenili, a pak už to byla spíš taková herní křeč. Čím víc chcete, tím víc se vám to nedaří. Řekl bych, že nám chyběla herní kombinace.

Z hlediska individuálních statistik si získal první místo v rámci klubového bodování. Nastřílel si jedenáct gólů a na sedmnácti ses podílel. Cítíš na sobě nějakou zodpovědnost? Myslíš si, že jsi tahoun týmu?

Určitě zodpovědnost cítím, snažím se být pro tým co nejvíc prospěšný, ať už gólem nebo přihrávkou. Největší radost mi dělá, když můžu spoluhráči přihrát do vyložené šance.

Na většině branek, které dáš, má podíl Marek Slavík. Jak se ti s ním hraje?

S Majkym se mi hraje výborně, hodně si na ledě rozumíme. Ale v letošní sezoně jsem s ním odehrál jen pár zápasu, protože byl často zraněný.

Vyřazovací část jste začali výhrou proti Brnu, poté ale přišly čtyři prohry z pěti zápasů. V posledním utkání jste nestačili na Vítkovice. Jaká je nálada v kabině?

V kabině máme dobrou partu, takže se snažíme podporovat, i když se prohrává. To se stává, a jak se říká… nejsme kapela, abychom furt vyhrávali.

Po Novém roce vás čeká Havlíčkův Brod či Havířov a hlavní další porce utkání, která se potáhne až do března. Jaké má celý tým ambice?

Havířov bude určitě silný soupeř. Moravské týmy hrají vždy hodně tvrdý hokej, takže to nebude nic lehkého. Chceme se samozřejmě umístit co nejlépe v tabulce, ale nejdůležitější zápasy budou až v play-off, kde se rozhoduje, jestli je pro tým sezona úspěšná nebo ne.

Někteří spoluhráči už nakoukli tuto sezonu do juniorky, ty si to štěstí zatím neměl. Co za tím vidíš?

To by mě také zajímalo. Rád bych dostal šanci, ale to je spíše otázka na trenéry.

Sleduješ litvínovské áčko? Kdo si myslíš, že je nejlepší hráč Litvínova?

Podle mě je nejlepší hráč jednoznačně Viktor Hübl. Má strašně šikovné ruce a hraje hlavou. I v jeho věku je schopný rozhodovat zápasy. Je to můj vzor a rád bych si s ním někdy zahrál.