Dorostencům se podařilo rychle oklepat z drtivé porážky od Mladé Boleslavi (3:10) a uloupili všechny tři body v Brně. O první branku zápasu se postaral v polovině první třetiny Adámek, který prostřelil Schnattingera v přesilové hře. S téměř stejným scénářem padl i druhý litvínovský gól. Adámek dorážel puk do branky znovu v početní výhodě. Do tříbrankového vedení dostal chemiky sedm minut před koncem Krocker. Kometě se však podařilo utkání ještě zdramatizovat! Šalé v signalizované výhodě ujel po levé straně a dobře mířenou střelou rozvlnil síť. Domácí se dostali na dostřel znovu v šesti lidech na ledě. Tentokrát se však nejednalo o výhodu, ale Schnattinger byl odvolán z brankoviště. Od modré čáry vystřelil Fajmon a Ešler kvůli zakrytému výhledu nedokázal adekvátně zareagovat. V následujících vteřinách byl však litvínovský brankář za hrdinu, když s pomocí velké dávky štěstí pokryl teč z hole Šalého a dovedl svůj tým k vítězství.

"Super výhra pro nás. Byl to vyrovnaný zápas, dali jsme góly z přesilovek, což nám pomohlo. Poté jsme čekali, co bude Brno hrát, a byli jsme na to připravení. Padesát minut jsme to plnili a mysleli jsme si, že je hotovo. Chtěli jsme hrát, ale Brno se vrátilo do zápasu a díky bohu, že vezeme domů tři body. Pro nás jsou hodně důležité," řekl po utkání spokojeně Martin Tvrzník.

Pražské Slavii se asi nedaří tak, jak by si představovala. Když v posledních třech utkáních prohrála. Na domácím ledě nestačila na Třinec (2:5) a ani na Spartu. Derby pražských "S" odstartoval bleskovou brankou Malínek. Spartě se později podařilo vyrovnat díky Ducháčově trefě, ale vyrovnaný stav nevydržel dlouho, jelikož přesilovou hru využil Hofmann. Další změny ve skóre přinesla až třetí třetina, v níž se Sparta otočila vývoj zápasu po brankách Theimera a Krupičky. Slávisté se však nechtěli nechat zahanbit a Štencel poslal zápas do prodloužení. V něm byla aktivnější domácí Slavia, ale po Davidově akci propálil brankáře Mácha a připsal bonusový bod na konto Sparty.

Takto hodnotil prohrané derby trenér Ladislav Slížek. "Ztratili jsme zápas v prodloužení po malé chybě, které však k dorosteneckému hokeji patří. Sparta byla v zápase v určitých detailech lepším celkem, hrála jednodušeji než my. Občas jsme volili složitější řešení, z čehož vznikaly šance Sparty, která je dokázala využít. Nemyslím si, že bychom odehráli špatné utkání, ale detaily rozhodly ve prospěch hostů."

Nejproduktivnějším hráčem v Tvrzníkově mančaftu je stále Dominik Brouček. Ten se na hranici čtyřiceti bodů dostal díky 18 trefám a 22 asistencím. Na stříbrnou příčku se vyšplhal Daniel Dej, který rozvlnil síť v osmi případech a čtrnáct krát přesně našel skórujícího spoluhráče. V řadách Slavie vede kanadské bodování Marek Vlasák, jenž pomohl svému týmu 14 góly a 25 asistencemi. Druhý Šimon Slavíček skóroval 15x a jeho jméno se mezi nahrávači objevilo v jednadvaceti případech.

Jedničkou v litvínovském brankovišti je stále David Čermák s úspěšností zákroků 91,03 % a s průměrem inkasovaných gólů 2,97 za zápas. Ve slávistickém dresu se nejčastěji mezi třemi tyčemi objevují Michal Pittr (92,06 % a 2,39) a Tomáš Volevecký (91,49 % a 2,54)