Meteorologické prognózy nebyly k ambicióznímu projektu smírné, nad stadionem se proháněly dešťové přeháňky. Organizátoři měli strach, aby se tento fakt neprojevil na kvalitě ledu. „Oproti včerejšku byl led kvalitní. Odehrály se na něm zápasy a tréninky a bylo to lepší,“ řekl na začátek rozhovoru litvínovský útočník. „Měli jsme obavy, že bude pršet, ale to se nakonec nestalo,“ odpověděl na otázku ohledně počasí.

Zajímavostí zápasu byly také průhledné mantinely. Některým hráčům může tato změna vadit a rozhodit je v orientaci na hřišti. „Já jsem si toho ani nevšiml,“ řekl bodře Jarůšek. „Spíše mě zarazily jiné mantinely, byly pružnější a puk se jinak odrážel,“ komentoval „venkovní“ hřiště. Podle statistik navštívilo utkání 32 tisíc diváků. „Fanoušky jsem slyšel a byl to skvělý zážitek,“ pochválil diváckou kulisu.

Zápasy pod otevřenou střechou jsou záležitostí spíše zámořské NHL, a proto je pro tuzemské hráče OpenAir velkým zážitkem. Jinak tomu není ani u Richarda Jarůška. „Překvapila mě celková atmosféra a hraní pod širým nebem je samo o sobě zážitek,“ hodnotil dále.

Bývalý útočník Sparty byl na ledě hodně vidět. Ve druhé třetině mohl vstřelit branku, když se hnal na Machovského. Z úniku trefil tyčku, když chtěl dorážet, přišel tvrdý pád na branku. „Soustředil jsem se na dorážku, najednou přišla hrazda do zad,“ přiblížil klíčové momenty. Ve třetí třetině sice Jarůšek vstřelil branku, ale na body to nakonec nestačilo.