Rozhovory 04.01.2020
Autor: Šimon Kadeřávek

Byl to pro mě výjimečný zápas, říká Richard Jarůšek

Litvínov odehrál utkání pod širým nebem, zápas s pražskou Spartou nakonec těsně prohrál o jednu branku. Hlavní postavou byl vousatý útočník Richard Jarůšek. Ještě před rokem oblékal dres soupeře, nyní patří k nejproduktivnějším hráčům Vervy. Jak vnímal celé Open Air a samotné utkání?
Meteorologické prognózy nebyly k ambicióznímu projektu smírné, nad stadionem se proháněly dešťové přeháňky. Organizátoři měli strach, aby se tento fakt neprojevil na kvalitě ledu. „Oproti včerejšku byl led kvalitní. Odehrály se na něm zápasy a tréninky a bylo to lepší,“ řekl na začátek rozhovoru litvínovský útočník. „Měli jsme obavy, že bude pršet, ale to se nakonec nestalo,“ odpověděl na otázku ohledně počasí.

Zajímavostí zápasu byly také průhledné mantinely. Některým hráčům může tato změna vadit a rozhodit je v orientaci na hřišti. „Já jsem si toho ani nevšiml,“ řekl bodře Jarůšek. „Spíše mě zarazily jiné mantinely, byly pružnější a puk se jinak odrážel,“ komentoval „venkovní“ hřiště. Podle statistik navštívilo utkání 32 tisíc diváků. „Fanoušky jsem slyšel a byl to skvělý zážitek,“ pochválil diváckou kulisu.

Zápasy pod otevřenou střechou jsou záležitostí spíše zámořské NHL, a proto je pro tuzemské hráče OpenAir velkým zážitkem. Jinak tomu není ani u Richarda Jarůška. „Překvapila mě celková atmosféra a hraní pod širým nebem je samo o sobě zážitek,“ hodnotil dále.

Bývalý útočník Sparty byl na ledě hodně vidět. Ve druhé třetině mohl vstřelit branku, když se hnal na Machovského. Z úniku trefil tyčku, když chtěl dorážet, přišel tvrdý pád na branku. „Soustředil jsem se na dorážku, najednou přišla hrazda do zad,“ přiblížil klíčové momenty. Ve třetí třetině sice Jarůšek vstřelil branku, ale na body to nakonec nestačilo.
Zápasy - Dorost včera

Černá série je u konce! Dorost porazil Havířov 3:1

Litvínovští dorostenci po třech zápasech zabrali a dokázali naplno bodovat. Chemici proti Havířovu otočili nepříznivý stav a o zisku tří bodů rozhodli až v samotném závěru. Dva góly vstřelil útočník David Skuhrovec.
Více >
Zápasy - Junioři před 2 dny

Černožlutý debakl, junioři doma od Energie vyfasovali devět branek

L i t v í n o v - Středeční utkání DHL Superpoháru proti Karlovým Varům litvínovské juniorce hrubě nevyšlo. Energie na vysokou výhru zadělala v první části hry a nakonec pohodlně zvítězila 9:2. Na domácí straně se prosadili Dan Bartoš a Jakub Kroupa.
Více >
Preview - Dorost před 2 dny

Ukončí dorost sérii proher? Narazí na Havířov a Zlín

Litvínovským dorostencům se momentálně nedaří vítězit. Z posledních třech zápasů si odnesli jediný bod za prohru po samostatných nájezdech. Podaří se svěřencům trenéra Tvrzníka zvrátit nepříznivou bilanci proti Havířovu nebo Zlínu? Zápas proti Havířovu startuje 27. února v 17:30 a proti Zlínu 28. února od 16:00 na Zimním stadionu Ivana Hlinky!
Více >
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Zlín
HC VERVA Litvínov