A-tým 11.09.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Bylo to složité, ale utkání jsme zvládli, hodnotí úvodní duel Petr Straka

Když Litvínov ohlásil jeho příchod, fanoušci očekávali zlepšení klubové produktivity. Útočník Petr Straka nakročil do sezony svérázně a v novém působišti se uvedl gólem. Zásah je cennější než ostatní, protože padl v litvínovském oslabení a v celkovém součtu se jednalo o vítěznou branku.

Výsledek se nerodil vůbec lehce, protože Berani ukázali své rohy. Nicméně chemici díky dvěma brankám v početní výhodě odskočili. Na 3:0 zvýšil v oslabení právě Petr Straka. Domácí se nadechli a slepenými góly se ocitli na dostřel. Veškeré pochyby ukončil náramným zásahem Zdráhal.

Jak hodnotíš utkání?

Bylo to složité, protože ve Zlíně se nikdy nehraje lehce. Vzhledem tomu, že to bylo první kolo, tak nervozita byla o něco větší než normálně. Měli lepší vstup do zápasu, dělali nám problémy. My jsme zase nebyli důraznější při napadání. Z toho nám ujížděli a dostávali se do šancí. Takovým chybám se musíme vyvarovat, naštěstí to Godlič pochytal. Nam se potom podařilo v přesilovkách odskočit a to byl klíčový moment.

Přesilovky jste poslední dny hodně pilovali, bylo to poznat i na ledě?

Hodně jsme na tom pracovali a myslím si, že se to při zápase ukázalo. Máme spoustu hráčů, kteří dokáží vytvořit šanci a následně ji i využít. Je jenom dobře, že nám to klape. Musíme si to přenést i do dalších zápasů.

Velmi dobře jste zvládli i oslabení, byli jste aktivní a důkladně jste hlídali protihráče. Pak si dokonce vstřelil branku…

My takhle chceme hrát nejen v oslabení ale i ve hře 5 na 5. Musíme dávat soupeři málo času a hlavně prostoru. Před zápasem jsme koukali na videa z jejich přípravy, abychom věděli, jaké mají návyky.

V závěru Zlín utkání zdramatizoval. Měli jste strach, že byste klání nedotáhli do vítězného konce?

Asi by to bylo klidnější, kdyby výsledek byl 4:0 a ne 3:2. Spíš jsme si ale říkali, abychom zůstali v klidu, protože domácí vycítili šanci a ještě měli podporu fanoušků. Paradoxně ale za stavu 3:2 už tolik šancí neměli a my jsme si výsledek pohlídali.

Zítra přijede Liberec, co od toho očekáváš?

Těžký soupeř, který hraje dlouhodobě v horních patrech tabulky. Mají spoustu šikovných hráčů. Určitě se musíme vyvarovat trestům, které jsme měli ve Zlíně. Liberec dokáže naše chyby potrestat mnohem víc, takže si na to musíme dát pozor.

Jak se těšíš na diváckou kulisu?

Strašně moc, doufám, že fanoušci vytvoří takovou atmosféru, na kterou jsou všichni zvyklí.

Zápasy - Junioři včera

Junioři zvítězili, z Pardubic vezou plný počet bodů

Litvínovští junioři vyrazili k prvnímu venkovnímu utkání v letošní sezoně do Pardubic. Na ledě Dynama se chemikům podařilo v první třetině vstřelit tři branky. Gólový náskok sice domácí snížili, ale vyrovnat se jim nepoštěstilo. V závěru zápasu se o poslední branku postaral Tim Danielčák.
Více >
Preview - Dorost před 2 dny

Dorost čeká těžká bitva, do Litvínova zavítají rozjeté Karlovy Vary

Jako by na sebe narazily dva různé světy, domácí dorostenci se potýkají se střídavou výkonností. Hosté z Karlových Varů prožívají hvězdný vstup do soutěže, protože ještě neochutnali hořkost porážky. Chemici budou usilovat o zaskočení favorita od 13:00.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Dorostenci slaví první výhru sezony, Třemošné nasázeli pět branek

Domácí led měl být pro Severočechy výhodou, jenže mladí chemici dokázali ze dvou zápasů získat jediný bod. Čekání na tříbodové vítězství chtěli ukončit v Třemošné, první venkovní utkání zvládli a zvítězili 5:0. Příjemným bonusem je čisté konto brankáře Tuhého.
Více >
×
Dnes v 12:15 | Jun.
Mountfield HK
HC VERVA Litvínov
×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC VERVA Litvínov
HC Energie Karlovy Vary