Sedmou výhrou v řadě udržel Litvínov šestou příčku v tabulce a před dohrávkami 45. kola zvýšil náskok na jedenácté místo na 11 bodů.
Na první gól Koláře odpověděli na přelomu první a druhé třetiny Černý s Reichelem a ve zbývajících 39 minutách se skóre nezměnilo! Petr Franěk si připsal 34 úspěšných zákroků, na druhé straně mohli domácí děkovat Jánu Lašákovi za to, že konečná porážka nebyla vyšší.

Hned v první minutě televizního zápasu se Litvínovu zásluhou Somíka naskytla výhoda přesilové hry. Branka však mohla padnout na opačné straně než obvykle. Černý pěkně zatáhl puk do útočného pásma, ale jeho zpětná přihrávka na modrou čáru prolétla mezi obránci a poslala do téměř samostatného úniku Koukala. Petr Franěk byl však rychlejší a vyjetím jeho akci zastavil.

Další přesilovky se naskytly domácím, kterým se až na Pivka vyprázdnila marodka a povzbuzovalo je téměř osm tisíc diváků. Po vypršení první výhody se zblízka trefil Kolář, Rindoš už byl na ledě. Skleničkův trest Litvínov ubránil a připravil si odpověď do více než minutu a půl dlouhé přesilovky pět na tři.

Dlouho se mu v ní nedařilo, ale pak hned první rána pak znamenala gól. Jakub Černý ukázal, jak je důležité střílet z voleje. Parádně mu „nabil“ Benda a bylo srovnáno.

Po změně stran byl už v 11. vteřině potrestán Tvrdík a Litvínov po půlminutě hry výhodu zužitkoval. Po odraženém kotouči se natáhl Jánský, vrátil jej před branku a bránící hráč jej nechtěně usměrnil před Roberta Reichela a odkrytou klec. Litvínovský kapitán se nemýlil, dvacátým gólem v sezóně strhnul vedení na stranu svého týmu a rozjásal členy Fanclubu na tribuně.

Pak pozornému Fraňkovi pomohl Lukáš Poživil, který zachytil střelu Rolinka do odkryté branky a na druhé straně po parádní akci Jenáček - Kubinčák Lašák zabránil třetímu litvínovskému gólu. Hosté se uklidnili, zpřesnili kombinaci a začali kontrolovat hru. Po Jánského akci se pěkně před Lašákem uvolnil Reichel, gólman kryl. Ve 33. minutě zastavil Punčochář pádem stahovačku Somíka a ještě v téže minutě měl po vyražené střele Černého gól na holi Skuhrovec. Zblízka ani nadvakrát Lašáka nepřekonal.

Litvínov ubránil další oslabení. To poslední za příliš mnoho hráčů na ledě (vzbudilo protesty střídačky) navíc s velkým přehledem.

V první minutě poslední části dvakrát zahrozil Černý, kotouč z jeho hole zamířil těsně mimo, podruhé sražen. Domácí se přes soustředěnou obranu soupeře těžko prosazovali, na jejich hole se začala vkrádat nervozita. Litvínov i v oslabení držel protivníka na distanc. Zvýšit mohl Jenáček, ale osud zápasu zůstával otevřený.

V posledních deseti minutách si domácí prakticky nevypracovali vyloženou brankovou příležitost, za to Litvínov mohl udeřit hned dvakrát. V 51. minutě byl v úniku nedovoleně zastaven Lukáš Rindoš a při volbě koho postavit na trestné střílení nemuseli trenéři dlouho přemýšlet. Martin Jenáček tentokrát neuspěl stejně jako v šanci Bahenský o dvě minuty později. Jenže nakonec to nikoho ze severu Čech nemrzelo. Pardubice v závěru zkusily hru bez brankáře, ale hosté náskok bez větších potíží udrželi.

Jiří Šejba: 'Prvních deset minut bylo z naší strany dobrých a plnili jsme na ledě všechno, co jsme si řekli v kabině. Začali jsme pak ale hrát profesorský hokej. A když soupeř začal s lepší organizovaností hry ve středním pásmu, těžko jsme se dostávali do útočné třetiny a neměli už žádnou vyloženou šanci. V tomhle směru jsme propadli.'
Jaroslav Hübl: 'My jsme to sem jeli vyloženě zkusit, měli jsme za sebou šest výborných zápasů a věděli jsme, že Pardubice doma musí. Začali jsme s dobrou obranou, ale v první třetině jsme moc nebruslili a nechali jsme domácí, aby byli aktivnější. Musel jsem o první přestávce trochu zvýšit hlas. Od druhé třetiny jsme začali lépe bruslit, dali jsme gól na 2:1 a hráli výborně dozadu. Čekali jsme na chybu, nějaké šance měli, ale bohužel neproměnili a nedali ani trestné střílení. Na druhou stranu jsme Pardubice do šancí nepustili. Získali jsme zlaté tři body, ale musíme jet dál. Náš cíl je play-off a doufám, že se tam letos dostaneme.'

16, 17, 22 a ve čtvrté čtvrtině už 15 bodů. To je skvělý litvínovský finiš, který pokořil už sedmdesátibodovou hranici. Sedm kol před koncem je tým nakročen k účasti ve vyřazovací části. V neděli jej čeká další důležitý duel s Plzní. Na shledanou v půl šesté v hledišti!