První ruskou zkušenost litvínovští hokejisté podstoupili hned na startu letošní přípravy, když 27. července v Liberci podlehli moskevskému Spartaku 1:2. Speciální zápas čekal především Martin Hanzl, jenž si mohl zahrát proti svému bratrovi Robinovi. Ten ale do utkání nakonec nezasáhl.

"Lepší by bylo, kdyby hrál brácha," smál se pak Martin. "Určitě jsem si proti Martinovi chtěl zahrát. Doufal jsem v to. Ráno přišla smska se sestavou, ve které jsem nebyl. Ale tak už jsme proti sobě hráli, když jsem hrál za Litvínov a Martin ještě za Ústí, takže bratrskou bitvu už máme za sebou," doplnil starší Robin.

Klání s Vladivostokem bude pikantní zase pro Karla Kubáta. Jedna z dlouhodobých černožlutých opor na počátku minulého ročníku odešla právě do města na pobřeží Tichého oceánu. Po roce na druhém konci zeměkoule se však jednatřicetiletý obránce rozhodl pro návrat na sever Čech.

"Město bylo krásné, u moře. Každý den svítilo sluníčko, žádný sníh ani mráz. Prostředí bylo nádherné. Bylo třeba mínus patnáct stupňů, ale když jsme byli na Sibiři, tak bylo mínus čtyřicet. Když jsem šel do Ruska, tak jsem se bál, že zmrznu," uvedl Kubát v jednom z rozhovorů po návratu.

Admiral má za sebou pardubický Memoriál Zbyňka Kusého, na kterém obsadil čtvrtou příčku. V základní skupině se ruský tým střetl se Znojmem (výhra 4:1) a Košicemi (prohra 4:5). V pátek se Vladivostok utkal o třetí místo s Chabarovskem, jemuž podlehl až po samostatných nájezdech 3:4.

Nadcházející soupeř Vervy už předtím odehrál šest přípravných utkání, z nichž pouze ve dvou zvítězil. Zároveň nastřílel jen osm branek. Nevalné výsledky v přípravě pouze podtrhují špatnou formu týmu. Klub si play off KHL nezahrál už dva roky, od svého vstupu do soutěže v roce 2013 třikrát vypadl hned ve čtvrtfinále konference.

Mezi největší hvězdy Admiralu by měli patřit Konstantin Glazačev nebo Vladimir Butuzov. Skvělé statistiky měl minulý rok v KHL brankář Anton Krasotkin.

Litvínov v úterý podruhé čelil Mladé Boleslavi, i tentokrát z toho ale byla porážka 3:4. V první třetině byli černožlutí horším týmem, přesto se do kabin šlo za smírného stavu po trefě Jánošíka. Prostřední perioda vyšla lépe domácím Bruslařům, když během dvou minut udeřili Klikorka a Zbořil. Devět minut před koncem dal hostím naději Válek, proti byl domácí Klepiš, který Boleslavi vrátil dvoubrankový náskok. V závěrečné power play už jen korigoval skóre Mikúš.

"Chtěli jsme do zápasu vletět a trochu je překvapit. Myslím si, že se nám to povedlo. Natlačili jsme se do brány, na začátku byla spousta střel a spousta šancí. Vyhráli jsme kvůli našim šancím, kterých jsme měli víc," zhodnotil duel boleslavský Oscar Flynn.

Po zápase s Vladivostokem mají svěřenci trenéra Šlégra pár dní volna, příští víkend se zúčastní hokejového turnaje v Drážďanech. Sérii přípravných utkání uzavře litvínovský tým 5. září doma proti Ústí nad Labem.

Přijďte Litvínov v neděli podpořit, úvodní buly bude vhozeno v 16:00.