Klub 10.08.2022
Autor: Jan Jindra

Chyba v nápisu na helmách mě moc mrzí, říká jejich tvůrce

Exhibiční utkání Derniéra dvojčat má úsměvnou dohru. Zlaté helmy, které dostali během úvodního ceremoniálu Viktor Hübl s Františkem Lukešem jako dárek od ostatních hráčů, obsahují pravopisnou chybu. Helmy má na svědomí renomovaný tvůrce masek Bohumil Korál.

S nápadem na dárek pro Viktora Hübla s Františkem Lukešem přišli samotní hráči, které loučící se legendy pozvaly na svůj rozlučkový zápas. „Když jsme přemýšleli, co jim dát, řekli jsme si, že pro nás budou navždy zlatí hoši. Takže jsme pro ně připravili zlaté helmy,“ říkal po zápase Jiří Šlégr, který byl hlavním iniciátorem celé akce. Oslovil známého tvůrce brankářských masek Bohumila Korála z koraldesign.com.

Marketingové oddělení klubu bylo požádáno, aby připravilo statistická data, která pan Korál na helmách uvede. Více do celé akce klub zaangažovaný nebyl, byla to čistě iniciativa samotných hráčů. Nápis "výtězné góly" se dostal na helmy přímo při výrobě potisku v Sušici. „Jednoznačně jsem pochybil. Teď před sezonou toho mám moc, dělám s vypnutým mozkem. Nechci svou chybu nijak omlouvat, ale při rutinní práci se tohle může stát v každém oboru. Moc mě mrzí, že jsem na to nepřišel. Přitom jsem měl helmy v rukách celý den. Měl jsem si toho všimnout,” přiznává Bohumil Korál v rozhovoru pro Mostecký deník. „Pokud budou pánové Hübl s Lukešem chtít, helmy rád předělám.”

Za klub i za hráče můžeme říct, že na pana Korála se nikdo nezlobí, chyby děláme všichni, některé jsou jen zkrátka více vidět. Obzvlášť v letní okurkové sezóně, kdy jim pak média přikládají snad až zbytečnou pozornost. Stejně tak náš příspěvek na Twitteru obsahující slovo "chibička" byl jen nadsázkou a narážkou na chybu na helmě. Celou situaci se snažíme přejít s humorem. Nehledejme zbytečné senzace tam, kde to vůbec není třeba. Derniéra dvojčat měla obrovský úspěch, těší nás pochvaly ze všech stran a žádná pravopisná chyba na helmách na tom nic nemění. Raději se těšme na sezónu hokejovou!

Konto našeho srdce 05.09.2022

Kontovka rozdávala radost v Kadani

Každý rok již pravidelně vyhlašuje Konto našeho srdce pro své fanoušky soutěž „Kontovka“. Pravidla jsou jednoduchá. Každý, kdo se chce zůčastnit této soutěže, si vybere jednoho i více hráčů a pravidelně v extraligové sezóně platí za jejich kanadské body částkou od 50 korun výše, dle vlastního uvážení.
Více >
Mládež 25.08.2022

Staň se hokejovým rozhodčím! Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej

Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky.
Více >
Konto našeho srdce 22.08.2022

Konto našeho srdce a Rotaract Most pomohli Karolínce a spolku Diahelp

V sobotu 20. srpna proběhl, jako každý rok, florbalový zápas, který organizuje náš partner Rotaract club Most. Dohodli jsme se, že výtěžek z tohoto sportovního utkání použijeme na pomoc malé nemocné Karolínce a spolku Diahelp Most. Částku zdvojnásobíme využitím transparentního účtu Konta našeho srdce, kam přispíváte i vy, naši fanoušci klubu....
Více >