Rozhovory 18.10.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

Chyběla nám produktivita, smutní po zápase Myšák s Jánošíkem

Litvínov má za sebou utkání v dalekých Vítkovicích, ze Slezska se vrací svěřenci Jiřího Šlégra nakonec bez bodů. Kamenem úrazu byla především nepřesnost a smůla v koncovce, což potvrdil po zápase i mladík Jan Myšák, se kterým souhlasil také slovenský bek Adam Jánošík.
Utkání v Ostravar aréně začalo lépe pro Vervu, měla pohyb a byla celkově aktivnější než domácí celek. Během první třetiny si vypracoval velkou šanci Hübl, ale jeho zakončení vystihl Svoboda. Černožlutí pokračovali v tlaku i ve druhém dějství, nicméně první gól zápasu si připsali hosté. Lakatoš šikovně zpracoval dlouhou nahrávku a překonal Honzíka.
 
Severočeši pokračovali v dobývání branky, ale nemohli najít recept, jak překonat Svobodu. V samém závěru riskovala parta okolo Michala Trávníčka hru bez brankáře. Tuto troufalost potrestal Gregorc a uzavřel skóre na konečných 2:0. Verva tedy odjíždí z Ostravy s prázdnou.

„Chyběla produktivita,“ začal tichým hlasem Myšák. „Nedali jsme gól, i když jsme měli šance,“ pokračoval. „Já sám jsem měl také několik příležitostí,“ přidal sebekriticky útočník. „Hráli jsme dobře, ale hokej se hraje na výsledek,“ reagoval na otázku ohledně dojmů ze zápasu. „Myslím si, že kdybychom dali góly, tak se nám jede lépe domů,“ dodal.

„Nevím v čem to vězí,“ hledal marně původce nízké produktivity. „V předchozích zápasech jsme dali hodně branek,“ ohlédl se za minulými zápasy Myšák. „Možná to zapříčinila dlouhá cesta, ale nechci se na ní vymlouvat. Měli jsme prostě nastřílet góly,“ uzavřel rozhovor mladík.

Méně skoupý na slovo byl po zápase Adam Jánošík. Nová posila severočeského celku se snažila zlomit Svobodovo kouzlo, slovenský bek dokonce dvakrát rozezvučel tyčku. „Nedali jsme gól,“ reagoval podobně jako Myšák na dotaz ohledně neúspěchu proti Vítkovicím. „Tlačili jsme se do brány, ale nedokázali jsme vstřelit branku, a tak mají body Vítkovice,“ řekl Jánošík.

„Chtěl jsem hrát všechno do brány, což nám celkem vyšlo,“ popsal strategii obránce. „Vítkovice odvedly dobrou práci před brankou,“ ocenil hráče Ridery bek. „Fakt škoda, ale Vítkovice měly i trochu štěstí,“ smutnil. „Mrzí nás to, protože jsme dnes nehráli špatně,“ hodnotil utkání bývalý hráč Slovanu Bratislava.

„Postavení v tabulce není ideální, ale je teprve začátek sezony,“ komentoval Jánošík. „My makáme každý zápas a myslím, že jsme posledních pět utkání hráli dobrý hokej,“ věnoval pohled za uplynulými střetnutími. „Gól jsme potřebovali a mě to mrzí,“ řekl o své velké šanci. „Bohužel nemůžete vyhrát zápas, když nevstřelíte branku,“ podotkl na závěr slovenský rodák.
Zápasy - Junioři před 2 dny

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Nejtěsnější možný výsledek! Dorost podlehl Vítkovicím 0:1

L i t v í n o v - Typicky fotbalovým výsledkem dopadl dnešní zápas dorostu proti Vítkovicím. O vítězi rozhodl v první třetině z přesilové hry Vřeský. Litvínovu se nepovedlo využít ani jednu z pěti přesilových her, které mu vítkovičtí darovali. Na obou stranách předvedli skvělý výkon brankáři.
Více >
Žáci před 2 dny

DEVÍTKA: Další demolice Ústí a první klopýtnutí

Litvínovská devátá třída se pomalu blíží k závěru své skupiny a my vám po dalších dvou zápasech přinášíme mládežnický přehled. Černožlutí si minulý týden jasně poradili s ústeckým Slovanem, tento víkend ale přišla první porážka na půdě Kladna. Nutno podotknout, že chemici jsou stále s velkým náskokem na čele tabulky.
Více >