„Obrovská úleva, zápas jsme měli pod kontrolou,“ začala litvínovská legenda přemítat o odehraném zápase. „Jediné, co nás trochu srazilo, byl gól do šatny,“ komentoval trefu Austina. Viktor Hübl patří k hráčům, kteří zažili litvínovskou radost z prvního titulu. Tehdy Verva rozhodla v sedmém utkání. Podobná tíha okamžiku dopadla na hráče i letos, ale na jiném pólu tabulky. „Finále si člověk užívá,“ vystihl hlavní rozdíl obou zápasů.

Rozhodujícím momentem byl Hüblův gól na 3:2 a také černožlutý nástup do třetí dvacetiminutovky. Domácí zaznamenali tři trefy a mohli si oddychnout. „Nechtěli jsme se zatáhnout a jen bránit jednogólový náskok,“ dodal na konto závěrečné části.

V utkání padlo osm branek, což jasně popírá teorii o tom, že by se hrál opatrný hokej. „Nepřekvapilo mě to, s Kladnem byla ta utkání podobná,“ hodnotil výsledné skóre usměvavý forvard. „Nepřipouštěl jsem si, co by se dělo, kdybychom spadli,“ pokračoval dále. „Přiznám se, že den před zápasem jsem to měl v hlavě, ale dopadlo to dobře,“ pravil upřímně.

S koncem sezony nastává už klasická otázka. Bude Viktor Hübl pokračovat v Litvínově nebo se přesune do hokejového důchodu? „Nechávám to až bude po sezoně. Záleží na tom, jak se budu cítit a také jestli bude chtít vedení,“ rozpovídal se o své budoucnosti. „Já se ale cítím velice dobře a rád bych alespoň jednu sezonu ještě přidal,“ dodal šibalsky.

Z hlediska individuálních statistik nasbíral Hübl 37 bodů. V kolonce „góly“ svítí číslovka devatenáct, asistencí má na kontě osmnáct. „Chvíli to tam padá a chvíli ne,“ komentoval se smíchem. „Dobrý,“ hodnotil šibalsky svá čísla.

Celý rozhovor s Viktorem Hüblem: