Třikrát na jihu Čech Litvínov vedl, sehrál s favorizovanými Českými Budějovicemi vyrovnnaou partii, ale na kýženou výhru venku nakonec ani v neděli nedosáhl. Domácí v poslední třetině dvěma góly v rozmezí 74 vteřin otočili výsledek a vyhráli 4:3.
Teď jsou před černožlutým týmem dva zápasy doma: v pátek s Ústím a v neděli se Znojmem.

Skóre zápasu otevřel v jeho 75. vteřině mladý litvínovský útočník Jakub Černý, který budějovický led dobře zná z působení ve zdejší juniorce. Přihrával mu Jan Hranáč a nepovedená střela proklouzla po ledě do sítě. Rozhodčí Levonen následně vyloučil po sobě tři hokejisty, domácího Veselého, přísně litvínovského Hranáče a budějovického Šimánka. V nerovnovážném stavu na ledě se nic podstatného nestalo. V osmé minutě putoval za katr Machulda za zdržování hry a domácí v přesilovce vstřelili gól Kůrkou, jenže bruslí. Po přezkoumání videa byla branka uznána. Litvínov ubránil Reichelův trest a první třetina pro něj skončila lichotivým nerozhodným výsledkem.

Po změně stran stačil Litvínov oplácet útočnou snahu domácích a skóre se neměnilo. Ve 26. minutě dostal menší trest Trávníček a 48 vteřin před jeho skončením zastavil Koma nedovoleně Sailera. Dvojnásobné oslabení hosté ubránili, stejně jako další přesilovku Jihočechů pět na tři po Bendově vyloučení (36 vteřin). To právě vypršela polovina zápasu. Pak se naksytla dvojnásobná výhoda hostům a ti si s ní dokázali poradit: Lukeš dorazil střelu Bendy a dostal Litvínov znovu do vedení.

Při trestu Tomana se naskytla šance náskok zvýšit, ale trefili se naopak domácí. Po nedorozumění litvínovské defenzívy za brankou skóroval nadvakrát Veselý. Druhá třetina tak skončila stejně jako první nerozhodně 1:1.
Poslední dějství zahájil Litvínov aktivně, ale od začátku 42. minuty se musel bránit po druhém Komově vyloučení. Přestál je. Hudcův trest však domácí nikoli: Reichel překonal kolegu mistra světa z roku 1996 Romana Turka a získal Severočechům ve 47. minutě potřetí vedení. Následně byl, také potřetí, vyloučen Koma, skóre však neměnil ani Hüblův trest na druhé straně.

Vyrovnání se Jihočeši dočkali z hole Brabence osm minut před možným koncem zápasu a o 74 vteřin později získali vedení 4:3 po brejku Šimánka. Půldruhé minuty před vypršením normální hrací doby fauloval Veselý a litvínovská střídačka si vzala oddechový čas. Při power-play šest na čtyři visel v jednu chvíli gól ve vzduchu, ale skóre už se nezměnilo.

Josef Jandač: 'Z naší strany to nebylo dobré utkání, více jsme bojovali než hráli. Soupeř byl od počátku aktivnější, nám tentokrát body spíše spadly do klína. Hřebejk hrál se zdravotními obtížemi, od druhé třetiny se to zhoršilo, proto jsme ho stáhli ze sestavy.'

Petr Rosol: 'Proti nebezpečnému soupeři, který má velice kvalitní kádr, jsme sehráli absolutně vyrovnanou partii. Bohužel pro nás opět se špatným koncem. Protože nevyhráváme venku, neholí si hráči kníry a vypadá to, že někteří budou brzy jako dědové Mrázové.'