Ručinský, Šlégr, Hübl, Petružálek, Lukeš, Francouz, Hanzl, až generace těchto hráčů se dočkala toho, co nedokázaly jiné persony litvínovské historie. V sezóně 2014/2015 si sedlo naprosto vše. Celý tým provázela celou sezónu skvělá forma, která vygradovala v play off. Tým vedený Radimem Rulíkem a Milošem Hořavou šlapal jako švýcarského hodinky a po fantastické základní části se dočkal i úspěchu v play off.

Vstup do sezóny 2014/2015 měla Verva parádní. Celý tým fungoval i díky výborné práci trenérů na jedničku a Litvínovští se vyhřívali na špičce extraligové tabulky. Po celou základní část a i celou sezónu neprohráli žlutočerní více jak dva zápasy v řadě a i tato stabilní forma byla velkým dílem úspěchu. Tým táhli zkušení matadoři jako Hübl, Lukeš, Ručinský a Hanzl. Po osobní tragédii se k týmu na podzim připojil i Jakub Petružálek, který byl posledním dílkem mistrovské skládačky. V brance předváděl fantastické výkony brankář Pavel Francouz, bez kterého by Litvínov mohl jen těžko pomýšlet na úspěch. Obrana pod vedením Miloše Hořavy se stala nepropustnou hrází a ve spolupráci s Pavlem Francouzem fungovala na jedničku. Verva zakončila základní část na druhém místě za silným Třincem.

Vrcholem sezóny bylo bezpochyby play off. Litvínov ovládl čtvrtfinále s Pardubicemi i semifinále s Brnem suverénně v poměru 4:1 na zápasy, ale utkání to byla těžká a při Litvínovských stála i štěstěna. Poté přišlo finále, kde už Verva favoritem nebyla. V cestě jí stál silný Třinec, který ovládl základní část a Litvínov tak poprvé začínal sérii venku. Po dvou duelech to ale byla Verva, která měla navrch. Takový průběh nikdo asi nečekal, ale žlutočerní oba zápasy na ledě Třince zvládli a domů si vezli vedení v sérii 2:0. Po domácích duelech si Verva vypracovala mečbol.

Do Třince tak mužstvo odcestovalo s vedením 3:1 a od titulu v pátém zápase dělilo Litvínov opravdu jen málo. Pouhých 36 vteřin a Verva mohla slavit, ale Třinec si vynutil prodloužení, kde se stala vůbec nejdiskutovanější situace celého play off. Martin Ručinský v prodloužení překonal Petera Hamerlíka, jenže třinecké branky nebyly regulérní a puk se zastavil o polstrování Hamerlíkovy svatyně. Videorozhodčí gól tak nemohl uznat, nájezdy Litvínov nezvládl a série se stěhovala zpět na sever Čech. Šestý zápas Litvínovu vůbec nevyšel, když doma podlehl Třinci vysokým rozdílem a finále tak musel rozhodnout sedmý duel.

Před sedmým duelem se ale stala věc, kterou asi jen málokdo čekal. Fanoušek zaplatil celému týmu let z Prahy do Ostravy, aby se hráči nemuseli trmácet autobusem přes celou republiku. Trenéři společně s realizačním týmem hráčům nachystali na svá místa všechny věci. Miloš Hořava i Radim Rulík se tak stali na jeden moment kustody týmu, aby hráči měli klid na poslední duel a z letiště mohli jet rovnou na hotel. Každý z těchto prvků mohl přispět právě k tomu, že Verva sedmý duel zvládla. Byla to dramatická bitva, kde byli Oceláři blízko první branky, kterou ale videorozhodčí ve třetí třetině neuznal pro kopnutí. Pavel Francouz se stal doslova zdí a jistě likvidoval velké šance třineckých hráčů. Pak přišly momenty Františka Lukeše, který nejprve vystřelil Litvínovu vedení a v poslední minutě i zpečetil do prázdné branky, že Verva mohla slavit historický titul. Symbolicky každou sérii play off rozhodl jeden člen první formace. S Pardubicemi Viktor Hübl, s Brnem Peter Jánský a s Třincem František Lukeš.

Propukly tak velké oslavy, které Litvínov nikdy nezažil. Slavilo celé město, obchody zůstaly druhý den zavřené a stovky lidí čekali na ranní příjezd autobusu. Největší oslavy čekalo až plné náměstí, kde celý tým slavil s tisícemi svých příznivců tento zlatý moment litvínovské historie.