David Vostárek je litvínovským odchovancem, již od svých dětských let nastupuje za mládežnické kategorie v Litvínově. Litvínovský zadák kroutí svou druhou sezónu za starší dorost a zahajoval ji v roli kapitána týmu. Po utkání s Plzní ale přišla změna a David Vostárek o "céčko" přišel. Nyní patří ke stabilní bekům svého týmu.

Jak bys zhodnotil vstup do sezóny?
"Ze začátku jsme byli trošku nervózní. Pak se to zlomilo v utkání s Ústím, začalo nám to tam padat a bylo to hlavně tím, že jsme konečně začali proměňovat tutovky. Před tím zápasem se nám v koncovce vůbec nedařilo. Další utkání už se nám celkem povedla, až teda na poslední utkání se Spartou."

Jak se změnila obrana oproti loňské sezóně?
"Hodně zkušených beků odešlo do juniorů, ale máme tu dobré hráče. Musíme hrát hlavně dobře dozadu, celá obrana se odvíjí od středního pásma, kde nám to zpočátku sezóny skřípalo."

Čím to, že jste v utkání se Spartou utrpěli takový debakl?
"Bylo to tím, že se nám povedly zápasy předtím a mysleli jsme si, že už to máme před utkáním vyhrané. Vůbec to tak není, ke každému zápasu se musí nastoupit stejně. Začíná se od stavu 0:0 a musíme podávat dobrý výkon celých 60 minut."

Jaký jsi typ obránce?
"Jsem spíš defenzivním obráncem, někdy bych si vyjel dopředu. Trenéři to však moc nepodporují, tak radši zůstávám vzadu."

Čeká vás náročný zbytek měsíce, musíte odehrát před reprezentační přestávkou značnou porci zápasů. Jak jste na to připravení?
"Zápasů je před námi hrozně moc a teď se i odložila dvě utkání, tím to máme ještě více nabité. Bude to náročné a musíme se o výsledky porvat. Hlavně musíme urvat dost bodů z těchto utkání, abychom měli v reprezentační přestávce trochu klid."

Je velká nevýhoda, že máte poměrně úzký kádr?
"Nevýhoda je především v tom, že je nás málo. Proto jsme také více unavení, když hrajeme každý zápas jen na tři lajny. Na druhou stranu si zase více zahrajeme. Je to hlavně na nás, jak se ukážeme, ale chybí tu ta zdravá konkurence."