Vzájemné zápasy obou týmů odstartovala drtivá výhry Vervy ze začátku ročníku. Další setkání už patřila Zlínu, který na svém ledě vyhrál 3:1, poté zkraje ledna uštědřil Litvínovu debakl 2:6. Oplatí Severočeši nelichotivou porážku?

Těsná prohra

Litvínov zažívá povedený konec února. Chemici, kteří se po celou sezonu trápili, zahájili odsun ze sestupových příček a bodovali pětkrát v řadě. V posledním utkání, ve kterém dohrávali 34. kolo, bojovali o výhru se silným Hradcem Králové. Východočeši měli také o co hrát, protože pokukují po šesté příčce, která by jim zajistila přímý postup do play-off.

Zápas začal v rychlém tempu, protože už po devíti minutách slavil Tomáš Pospíšil. Litvínovská posila těžila ze spolupráce s Lukešem. Domácí byli produktivní i ve druhé části, když se po nešťastné teči Nedomlela radoval Lukeš. Sluší se dodat, že lví podíl na jeho brance měl také Viktor Hübl, který zavezl kotouč do pásma.

S blížící se polovinu utkání začali sílit hosté. Nejdříve pálil v přesilové hře Kevin Klíma, poté třicet vteřin před koncem rozmrzel domácí fanoušky Smoleňák. Hradecký kapitán byl důležitou postavou i v závěrečné třetině, protože rozhodl o třech bodech. V šesté minutě třetí části využil zaváhání Januse a dorazil kotouč za jeho záda. Smoleňák ukončil litvínovskou sérii tří výher v řadě.

„Zápas se rozhodoval ve druhé třetině, kterou jsme odehráli katastrofálně,“ nešetřil své svěřence Jindřich Kotrla. „Tam jsme utkání prohráli. A také v předbrankovém prostoru, v obranné činnosti jsme slabí,“ pokračoval syrově. „V útočné fázi nedáváme branky,“ dodal na závěr jeden z asistentů Vladimíra Kýhose.

„Vyhodili jsme puk, dostali jsme za to dvě minuty a Hradec nás potrestal. Tím se nakopl, do té doby si myslím, že jsme byli lepší,“ hledal klíčový moment útočník Tomáš Pospíšil. „Mrzí nás to, podle mě je to zbytečná prohra,“ hlesl bývalý forvard Nových Zámků. „Jsou to strašně inteligentní hráči, je radost s nimi hrát,“ řekl na adresu litvínovský dvojčat, se kterými se podílel na všech gólech Vervy.

Nejlepší nahrávačem v černožlutém dresu je Martin Hanzl, který aktuálně absentuje kvůli lehkému onemocnění. Na kontě má už 23 nahrávek, o jednu méně má další hráč, jenž je mimo sestavu. Zraněný Jakub Petružálek posbíral 22 asistencí. V defenzivě se nejčastěji na gólech podílí Jan Ščotka s devíti zápisy.

Zlínské předkolo

Hráči s beranem na hrudi řeší příjemnější problémy. V posledních čtyřech kolech se rozhodne, zda si Zlín zahraje na závěr sezony předkolo play-off. Aktuálně má pohodový šestibodový polštář na jedenácté Vítkovice, ale jak už ví i na Kladně, liga je zrádná.
Pravdou je, že moravský tým čekají těžcí soupeři. Litvínov hraje o všechno, tudíž se očekává, že Verva bude hrát na 120 procent. Dále budou zlínští čelit Spartě, Mountfieldu a sezonu zakončí na ledě silné Mladé Boleslavi.

Zlín ve 48. kole čelil třineckým Ocelářům. Fanoušci ve Werk Areně viděli více vyloučených hráčů než gólů. V úvodu promarnili hosté ze Zlína dvě početní výhody, i přesto šli do vedení. Okál našel Šlahaře, a ten posunul Berany do vedení. Ve druhé třetině promarnily oba tým několik přesilových her, a tak se čekalo na závěrečnou část.

V té obdržel dvě minuty za zdržování hry Gazda. S nastalou situací se Třinec popasoval výborně a díky Stránskému srovnal. O osudu utkání nerozhodlo prodloužení, a tak se přistoupilo k samostatným nájezdům. Jediným úspěšným střelcem se stal Stránský a Oceláři dokonali obrat.

„Bod bereme, neboť jsme přerušili třízápasový bodový půst,“ hodnotil zisk bodů Martin Hamrlík. „Sice jsme prohráli v nájezdech, ale bod je pro nás velmi cenný. Třinec měl v průběhu utkání obrovské šance,“ jeho slova dokládá i statistika střel, ve které domácí vyhráli 37:29. „Brankář Kašík nás držel po celý průběh zápasu a jsme rádi, že si odsud odvážíme bodový zisk,“ pochválil zlínského brankáře Hamrlík.

„Třinec je jeden z nejkvalitnějších týmů extraligy. Sice jsme neustále vedli 1:0, ale všichni viděli, že soupeř měl velký tlak a jen shodou okolností se nám to dařilo bránit,“ řekl Libor Kašík. „Nedokázali jsme to ustát až do konce, ale s takovým týmem je bod zlatý,“ souhlasil se slovy Martina Hamrlíka.

Asistencím kraluje Antonín Honejsek, jenž jich posbíral už 24. Druhé místo patří Jakubu Šlahařovi, který stál u 19 branek. V defenzivě první příčku obsadil Ralfs Freibergs, lotyšský obránce má na kontě 17 zápisů.