Reprezentace do sedmnácti let má ve své nominaci opět litvínovskou stopu. Baláž byl nominován, aby Českou Republiku reprezentoval na Turnaji pěti zemí ve švýcarské Basileji. Akci bude předcházet ještě přípravný kemp v Karlových Varech, který startuje 5. dubna. Odjezd do Švýcarska je naplánován na 9. dubna, následně sedmnáctku čekají zápasy s výběry Ruska, Švýcarska, Finska a Švédska. Celá akce končí 14. dubna příjezdem zpátky na západ Čech.

Ondřej Baláž patří v kategorii U17 k oporám, v únoru byl klíčovým hráčem na Evropském olympijském festivalu mládeže, který mladí Češi vyhráli. Litvínovský talent byl navíc vyhlášen nejlepším obráncem turnaje. Letošní sezonu za sedmnáctku nastoupil k 23 utkáním (3+10), v tabulce pravdy má 4 plusové body. Mezi opory se řadí i v juniorském výběru Litvínova, kde v probíhajícím ročníku nasbíral ve 41 zápasech 25 bodů (6+19).

Mezi náhradníky v nominaci figuruje jiný hráč litvínovské juniorky, Lukáš Stehlík. Jedním z asistentů trenéra je pak Radim Skuhrovec.

Program české sedmnáctky na Turnaji pěti zemí:

10.4. 14:30 CZE - RUS

11.4. 18:00 SUI - CZE