Neprožíváte šťastné období, prohráli jste jedenáctkrát v řadě. Co se s týmem děje?

Máme teď hodně špatné období, už skoro dva měsíce jsme nevyhráli. Neděláme to, co po nás trenéři chtějí, a to co máme natrénováno. Hlavně nehrajeme jako jeden tým.

Navíc dostáváte hodně branek.

Většinu branek dostaneme po individuálních chybách. Ať už je nepohlídaný hráč před brankou nebo nedokážeme poslat puk do středního pásma. Ale na druhou stranu, za posledních šest zápasu jsme dali deset gólů, a to je na tak zkušený útok málo.

Má vliv na špatnou formu absence některých hráčů?

Máme jednoho z nejlepších brankařů v lize (Davida Čermáka, pozn. red.), který je bohužel nemocný. Určitě nám chybí i Honza Vopat a Marek Slavík. Bohužel jsou zranění, to se nedá se nic dělat.

Ty sám jsi poslední utkání odehrál bez kapitánského céčka. Co za tou změnou stojí?

Je to hlavně o tom, abych se soustředil jenom na svoje výkony a hrál hokej, který umím.

Druhý gól v tvém podání z utkání proti Slavii byl opravdovou lahůdkou.

Ve středním pásmu jsme si s Dejíkem (Daniel Dej, pozn. red.) vyměnili puk, on mi ho výborně vrátil za modrou. Objel jsem beka a vystřelil mezi betony. Škoda, že takových akcí jsme v zápase nevymysleli víc.

Příští týden startuje play off, s čím do něj půjdete?

Tak do play off půjdeme z posledního místa, budeme outsideři. Můžeme jenom překvapit, určitě si k tomu v kabině ještě něco řekneme. Věřím, že každý z týmu na ledě nechá život a že už konečně vyhrajeme!

Jakého soupeře by sis do vyřazovací částí přál nebo nepřál?

Na koho půjdeme se rozhodne ve čtvrtek v posledním kole, buď to bude Plzeň nebo Liberec. Já osobně bych si radši přál Liberec, ale v podstatě je jedno, koho dostaneme. Jak jsem říkal, musíme v každém zápase na ledě nechat život a bojovat jeden za druhého.