Když přijeli v září černožlutí na led Pirátů Chomutova poprvé v této sezóně, měli blízko ke třem bodům.
Až v čase 59:43 srovnal na 2:2 domácí Hruška. Nájezdy pro Litvínov rozhodli Lukeš (trefil se i v základní hrací době) a Hanzl (3:2sn).
Zbývající gól dal Piroš. Za domácí skóroval ještě Svoboda.

Odveta v Litvínově byla druhým domácím představením trenérů Rulíka a Hořavy. I tentokrát skórovali Piráti v samém závěru, dokonce v čase 59:52. Ale tu branku vstřelili za stavu 0:2, takže body zůstaly HCVL, zatímco poslední příčka PCH. Góly: Martynek, Jánský - Mrázek.
Utkání 17. kola bylo totiž přímým soubojem o předposlední místo, před ním měly oba týmy shodně 14 bodů.
Krátce před tímto zápasem poslední Litvínov dokonce na Chomutov čtyři body ztrácel.

A teď? Má na poslední příčku náskok 19 bodů! Zatímco modro-bílo-červení už delší dobu jen paběrkují, Litvínov z posledních 15 kol získal 25 bodů.
V neděli se tým právě na úkor Turkových svěřenců také konečně zbavil nelichotivé nálepky nejhůř střílejícího týmu soutěže.

Radim Rulík v pátek poprvé povede Vervu na ledě mužstva, kde v minulosti také působil - to ještě v první lize a na starém chomutovském zimáku.
V klubu od konce minulé sezóny hraje předtím dlouholetý litvínovský útočník Vojtěch Kubinčák. Je dosud držitelem rekordu v počtu odehraných zápasů za Litvínov (716).
Svůj tým se nyní snaží vyhecovat slibem, že v případě vítězství oběhne litvínovské náměstí v kostýmu maskota PCH Picaroona. (Dovolili by to vůbec litvínovští fandové?)

Jeden ze svých tří dosavadních gólů vstřelil Kubinčák v neděli v Brně, kde Chomutov dlouho držel naději na dobrý výsledek, aby nakonec podlehl 2:4.
I díky špatným výsledkům (nyní jen dvě výhry z posledních 16 utkání) už druhý rok Piráty charakterizují poměrně časté změny v kádru i v průběhu sezóny.

Mužstvo v poslední době posílil Kanaďan Bomersback, známý předtím z Plzně. Nebo také dříve litvínovský centr Josef Straka.
Významný byl příchod Růžičky z Pardubic na nejdůležitější post brankáře.

Chomutov se do nejvyšší soutěže loni vrátil po dlouhých 38 letech. Příslušnost k elitě musel nakonec zachraňovat až v baráži.
Vzájemné duely měly náboj, tři z dosavadních šesti byly vyprodané.

Kluby spojuje osobnost loni v prosinci zesnulého útočníka Miroslava Kluce. Rodák z Nesuchyně u Rakovníka byl v lize oporou obou týmů. Do Litvínova přišel až ve 36 letech v roce 1958, přesto měl jako hrající trenér rozhodující podíl na postupu mužstva do nejvyšší soutěže.

Aktualizováno: Litvínovu stále schází zraněný útočník František Lukeš, netrénoval Jiří Šlégr a pro nemoc také Robin Hanzl. Šanci dostane František Gerhát.

O krále Podkrušnohoří

Podkrušnohorský region má v nejvyšší soutěži tři zástupce. Kdo z nich je zatím nejlepší v letošních vzájemných zápasech o pomyslného krále Podkrušnohoří?

odehráno: K. Vary – Chomutov 3:2sn, K. Vary – Litvínov 3:1, Chomutov – Litvínov 2:3sn, Chomutov – K. Vary 4:2, Litvínov – Chomutov 2:1, Litvínov – K. Vary 2:1, K. Vary – Chomutov 2:1

tabulka
1. K. Vary       5  2 1 0 2  11:10   8
2. Litvínov     4  2 1 0 1    8:7    8
3. Chomutov  5  1 0 2 2  10:12   5
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V neděli se tým Vervy před vánoci rozloučí s Tipsport extraligou a s domácími fandy na Zimním stadiónu Ivana Hlinky.
Posledním soupeřem před reprezentační přestávkou bude poslední mistr, Škoda Plzeň!