Sportovní škola má světový unikát, kde čtyři žáci z jedné třídy dokázali vyhrát olympijské zlato. Byli to Robert Reichel, Jiří Šlégr, Robert Lang a Martin Ručinský, kteří se významně podepsali pod zlatým turnajem století v Naganu v roce 1998. Ze současného kádru A-týmu školou prošla také většina litvínovských odchovanců. Mezi nimi jsou například Jakub Petružálek, Ondřej Jurčík nebo mistr světa z roku 2010 Lukáš Kašpar.

Velkou předností spolupráce se Soukromou sportovní školou v Litvínově je především individuální rozvrh sportovců přizpůsobený jejich tréninkovému plánu, takže díky němu nepřijdou o části výuky, kdy zrovna trénují. Během školního dne je pro rodiče výhodou, že je o jejich děti postaráno i směrem k tréninkům, kde funguje spolupráce, že jsou žáci odvedeni i přivedeni z tréninků. Škola nabízí i možnost snídaní, obědů a školní družiny, takže je o žáky postaráno od ranních 6:00 až do odpoledních 16:30.

Výhody spolupráce SSZŠ a HC Litvínov

• Postaráme se o Vaše dítě od rána od 6:00 do 16:30
  • Odvedeme a přivedeme žáky z tréninku
  • V průběhu dne vytváříme podmínky pro možnost tréninku (upravíme rozvrh)
  • Odpoledne se o žáky II. stupně staráme ve školním klubu až do 16:30
  • Vytvoříme individuální plán talentovanému sportovci a sportovcům nahradíme zameškané hodiny formou individuální změny rozvrhu
  • Rodič se nemusí starat o nákup pomůcek, sešitů, pracovních sešitů – vše zařizuje škola
  • Žáci mají k dispozici bufet se zdravou stravou
  • Ráno ve škole začínáme snídaní, na kterou dítě může i se svým rodičem
  • Rozvíjíme žáky všestranně: nabízíme gymnastiku v 1. a 2. třídě, kurzy plavání, bruslení, lyžování.
  • Tělesnou výchovu vyučujeme v tandemu učitel a trenér
  • Nabízíme žákům v rámci tělesné přípravy metodu SMS, metodu ESTI
  • Sportovní kluby využívají pro tréninky tělocvičny a zázemí SSZŠ
  • Předáváme si informace o žácích (trenéři sledují prospěch žáka)