Michal Trávníček spojil s Litvínovem celou svou kariéru. Rodák z Děčína působil v černožlutých barvách již od svých mládežnických let. Důrazný útočník byl pravidelným mládežnickým reprezentantem a zahrál si i na mistrovství světa do dvaceti let. Svůj debut v litvínovském A-týmu si prožil v sezóně 1998/1999. V jeho kariéře ho zlákala i vidina probojovat se do slavné NHL. Necelé dvě sezóny odehrál v AHL na farmě Toronta v St. John´s odkud se vrátil zpět na sever Čech.

Litvínovský srdcař se po návratu do Litvínova prezentoval výbornými výkony a v sezóně 2003/2004 si připsal i sedm startů za seniorský národní tým. Za Litvínov odehrál 21 sezón a v extralize pouze v jedné sezóně zažil stěhování, kdy posílil tým Zlína před play off na osm zápasů. Legendární „pětka“ odehrála v Litvínově rekordních 1076 utkání, což je nejvíce ze všech hráčů v historii klubu. V historickém bodování klubu se zastavil na jedenácté příčce se 357 body (146 + 211).

Byl dlouholetým kapitánem mužstva, devět sezón vedl Vervu s céčkem na hrudi. Jeho největším úspěchem byl zisk mistrovského titulu, kdy jako první hráč v historii klubu pozvedl nad hlavu pohár pro mistra České republiky v černožlutém dresu. Ve svých čtyřiceti letech se tak loučí jeden z nejvýznamnějších hráčů klubové historie. „Chtěl bych Michalovi poděkovat za odvedené služby v litvínovském hokeji. Bylo to pro to nás těžké rozhodnutí, ale rozhodli jsme se vydat jinou cestou a Michala jsme ze smlouvy vyplatili,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.