Hlavní trenér promíchal sestavu, do první lajny se přesunul Lukáš Kašpar, který si hned připsal dvě asistence. Velký zápas čekal také Richarda Jarůška, bývalý hráč Sparty proměnil svou zkoušku na trvalý přesun a ihned se za důvěru odvděčil. Dvě minuty před koncem překonal Mazance a zařídil Litvínovu tolik důležitou výhru.

Jaký je pocit dát první gól v černožlutém dresu? Stálo Vás to hodně dřiny?

Zaplať pán Bůh, že jsme vyhráli, protože jsme si dneska šli pro vítězství. Makali jsme, ale zase přišli naše specialitky, kdy srovnáme a vzápětí dostaneme gól. Nakonec jsme utkání ubojovali, šli jsme za vítězstvím jako tým a podařilo se nám to.

Litvínov má problémy s přesilovými hry. Jak jste sehráli závěrečnou početní převahu?

Přesilovky trénujeme každý den, na tréninku to celkem vypadá, ale v zápasech se nám nedaří. Dneska jsme to šťastně sehráli, kdy jsem se ujal odraženého puku a z otočky střílel k tyčce. Samozřejmě jsem rád, že to tam padlo.

Je klíčem k úspěšným přesilovkám chodit více do brány?

My se snažíme chodit do brány, dneska se nám povedlo dát dokonce dost branek, což se nestává často. Ohledně té přesilovky, je jedno, jestli to byl hezký nebo ošklivý gól. Důležité je, že jsou doma tři body.

Vy jste přišel do Litvínova s tím, že trenéři po Vás budou chtít góly. Trvalo to déle než jste čekal?

Samozřejmě bych byl rád, kdybych už měl první gól za sebou. Snažil jsem se pomáhat jinak než brankami, ale měl jsem v sobě, že musím střílet góly. Měl jsem v uplynulých zápasech dost šancí, ale podařilo se mi to až dnes.

Co říkáte na počet gólů v zápase?

Do teď jsme hráli zápasy na málo branek, moc jsme jich nedali. Dnes nám to tam napadalo, ale vždy když jsme vstřelili branku, tak soupeř dokázal skórovat. To se nesmí stávat. Sedneme si a zamyslíme se nad tím, takže bychom příště rádi dali šest gólů a dostali tak jeden nebo dva.

Celý rozhovor s Richardem Jarůškem: