Litvínovská Verva chtěla prodloužit kladenské trápení. Do utkání nevykročila vůbec špatně, protože v polovině zápasu vedla zásluhou Estephana. Rytíři se ale vrátili do hry a ve třetí dvacetiminutovce sahali po třech bodech. Vyhecované utkání poslal do prodloužení litvínovský Irving. O výhře domácích nakonec rozhodl sebevědomou akcí Filip.

Jaké jsou pocity po zápase?

Urputné utkání, ale to je proti Kladnu vždycky. Chtěli jsme tři body, takže pro nás zklamání.

Utkání se lámalo ve druhé třetině, kdy Litvínov Kladno jasně přestřílel, ale padl jen jediný gól.

Šance určitě byly i v první třetině. Na druhou stranu jsme zbytečně zmatkovali během některých střídání a příležitosti tak měl soupeř. Do Chomutova jsme přijeli pro plný počet bodů, který jsme bohužel nezískali.

Chomutovský led Litvínovu nesvědčí, čím to je?

Hraje se tu těžce, protože Kladno bojuje o každý metr. Nedokážu povědět, v čem to vězí.

Do sestavy se vrátil Jaromír Jágr, na kolik to ovlivnilo utkání?

Určitě to hrálo roli, protože si připsal dva body. Naskočil do sestavy a pomohl Kladnu vyhrát.

Vnímá ho obránce jinak než jiné hráče?

Musíte si ho víc všímat, protože je velice silný u mantinelu. Umí hrát do těla, má dlouhou hokejku a dlouhé ruce. Člověk se s ním nesmí přetahovat, musí na něj jít chytře. Speciálně jsme se na něj nepřipravovali, protože jsme nevěděli, jestli nastoupí. Když jsme viděli soupisku, věděli jsme, že si na něj musíme dávat větší pozor.

Podruhé za sebou jste ztratili vedení…

Dnes to bylo horší než v Třinci. Urputná utkání musíme vyhrávat a bohužel se nám to zase nepovedlo. Zbytečně jsme ztratili body.

Jsou zápasy o Vánocích něčím speciální?

Zvykl jsem si, a tak už to příliš nevnímám. Prostě je utkání 26. prosince a jedeme dál.