Litvínovské televizní hostování pokračuje, po středečním zápase se Slavií (Nova Sport), bude zápas černožlutých vysílat televize i v pátek (18:10).

Modrožlutý tým Průmyslových Staveb Gottwaldov (tak zní rozepsaná zkratka PSG, byť za ní v názvu následuje slovo Zlín) dokázal první duel pod Krušnými horami vyhrát 2:1 na nájezdy. Je nyní na hráčích Vervy, aby soupeři před kamerami stanice ČT4 porážku oplatili a vylepšili si tak předpřestávkou bilanci na kluzištích soupeřů. Dosud tam vyhráli jen dvakrát.

Zlínu nyní patří lichotivá čtvrtá příčka v tabulce. Tým se vcelku zdárně vyrovnal s absencí střelce Balaštíka (Mladá Boleslav) i se změnou herního stylu v aktivnější a ofenzivnější, jenž mu ordinuje trenér Vlach. Ten po Zdeňku Venerovi převzal v létě pozici hlavního trenéra.

Ve vzájemných zápasech, zejména v Litvínově, mnoho branek nepadá. V utkáních ve Zlíně bude hodně záležet na pevnosti litvínovské defenzívy.

Boj nekončí, boj pokračuje. Tabulka je našlapaná, presuje se zhora i zezdola. Jen se Litvínovu po včerejších šesti gólech zase lépe dýchá.

Martin Ručinský ke svému autorství 8000. gólu řekl: "V kabině jsem to zaslechl, že se meta blíží, ale při zápase jsem na to už nemyslel. Je to hlavně úspěch pro klub, já si to nijak nepřivlastňuju. Že to daly jen tři kluby u nás? Vida, to jsem taky nevěděl. O to je to hezčí."

K dispozici není obránce Radim Skuhrovec, zasažený kotoučem do ucha. "Po vyšetření víme, že bubínek by poškozen být neměl. Má minimálně dva dny klid, ale spíš to vypadá, že už do přestávky nebude," řekl trenér Jiří Kučera.

Litvínov pravděpodobně nasadí do hry šest obránců (Jareš, Kubát, Černošek, Stříteský, Brejčák, Pojkar), jako sedmý pojede junior Havelka. Mimo jsou nemocný Kousalík a zraněný Skuhrovec (ucho) a Gula (záda). Složení útoků by se měnit nemělo, pojede i Jakub Maxa. Pro nemoc ještě nebude k dispozici Petr Franěk.

Každý bod bude v pátek úspěchem. Klíčem k němu je vyvarovat se "výpadkové desetiminutovky". Litvínov postihla už třikrát, proti Třinci, Liberci a teď Slavii. Krátký výpadek pak znehodnotí celozápasové úsilí a ne vždycky se podaří ho zachránit tak, jako ve středu.

"Dnes jsme o tom s klukama znovu a důrazně mluvili. Sami z toho byli ve středu špatní. Zkrátka nemůžeme dál takhle ztrácet zápasy a mít takové výpadky," doplnil Kučera.

Naváže na svůj středeční hattrick František Lukeš?
Udrží se spolu s Viktorem Hüblem v elitní desítce kanadského bodování soutěže?

Litvínov odjíždí k zápasu v pátek dopoledne sice ne v roli favorita, ale také ne v poraženecké náladě.
V neděli vyjede na led doma proti Mladé Boleslavi (17:30).
Přijďte na poslední utkání před reprezentační přestávkou!

(Na home page najdete nový díl Klubového magazínu)