Přítomným novinářům byli v zasedací místnosti budovy UniCRE k dispozici Jiří Šlégr, předseda představenstva klubu, Krzysztof Zdziarski, místopředseda představenstva, Robert Kysela, generální manažer, hlavní trenér týmu Radim Rulík a dva hráči, kapitán mužstva Michal Trávníček a nová akvizice, Kanaďan Josh Nicholls.

Na chod klubu, který nese název prémiového paliva Verva od Benziny, výrazně přispívá jeho majoritní vlastník, skupina Unipetrol. Do té spadá i generální partner klubu Benzina, která je s 391 čerpacími stanicemi největší sítí v Česku.
Unipetrol podporuje litvínovský klub od jeho vzniku v roce 1945 a v současnosti vlastní 70,5 % klubových akcií.

„Součástí naší společenské odpovědnosti je vedle podpory vzdělávání, životního prostředí a společenského života na všech úrovních i dlouhodobá podpora litvínovských hokejistů. Do celkového rozpočtu, dosahujícího 90 milionů korun, jsme pro nadcházející sezónu přispěli většinovou částkou,“ říká Krzysztof Zdziarski, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za produkci, energetiku, ochranu životního prostředí, a místopředseda představenstva HC VERVA Litvínov.

Jiří Šlégr: „Moc si vážíme podpory našich vlastníků, i toho, že jsou s námi stále v dobrém i zlém. Máme stabilizovaný rozpočet, i když ne nejvyšší, ale ani nejnižší. Stavíme i proto na tom, aby se tu hráči cítili dobře. Cílem je dostat se do play a pak uvidíme. Chceme navázat na minulou sezónu, v níž se nám znovu podařilo probojovat do play off.

Robert Kysela: „Chtěli bychom samozřejmě postoupit do play off, natlačit pod sebe minimálně čtyři mužstva. V play off je to pak nová soutěž. Říct potom, že chceme bojovat o titul, může někomu připadat troufalé, ale v roce 2014 nás před sezónou také tipovali dole v tabulce, a bylo z toho nakonec první místo.
Mužstvu věřím. Viděl jsem i jeho povedený výkon v Drážďanech proti silnému Berlínu.

V létě jsme udrželi kostru týmu a snažili se jej doplnit na potřebných místech.
Jaro Janus deklaroval návrat do Bratislavy, odkud pochází, a chtěl zpět do KHL, i když tam teď asi má těžkou pozici. Získali jsme proto Pavla Kantora.
Obranu jsme doplnili o Standu Dietze z Hradce Králové, který má určitě dobré předpoklady, o Marka Baránka, který se vrací z hostování v Karlových Varech, a o perspektivního juniorského reprezentanta Douderu.

V útoku jsme mimo jiné zpátky do první řady přivedli Petera Jánského. Odcházel, protože tu poslední sezónu neměl dobrou, ale teď se zatím ukazuje ve výborném světle, skoro jako reprezentant. Hodně mně v přípravě překvapil a doufám, že mu forma vydrží.

Ze druhé řady odešel Robin Hanzl. Věříme, že ho jeho bratr nahradí. Velmi dobře se ukázal v minulé sezóně a nyní se probojoval i do národního týmu. Vedle něj zůstává Jakub Černý, který se zde dobře osvědčil. Na třetí, poslední volné místo v tomto útoku jsme po různých doporučeních angažovali Joshe Nichollse. Ukazoval se zatím dobře, má hlavně tu kanadskou dobrou střelu, rychlou a tvrdou. Slovenského reprezentanta Matouška přibrzdilo zranění,  ze zámoří se vrátil Helt, který možná začne v Litoměřicích, ale je talentovaný.“

Jiří Šlégr doplňuje: „Když jsme s Joshem Nichollsem poprvé mluvili v kanceláři, rovnou jsme mu řekli, že od něj očekáváme třicet gólů…“

Radim Rulík: „Co se týče Jakuba Mataie, momentálně to na mužstvo není. Měl smůlu na zranění, odehrál málo zápasů. Měli bychom ale zájem mít jej zapsaného z první ligy, pokud tam půjde, na střídavý start.

Střídala se nám v poslední době vždycky dobrá sezóna a špatná, po nějakém uspokojení. Přemýšleli jsme o tom, jak tuhle houpačku letos zastavit a být hladoví, nabuzení a dobře připravení do zápasů. Tak jsme zvolili netradiční přípravu, dvanáct týdnů dlouhou, místo obvyklých deseti, a naplánovali si třináct přípravných utkání. Nikdo z prvních tří lajn ale neodehrál víc než deset zápasů, jen u čtvrté řady, která není v lize tak využívaná, jsme chtěli dát větší herní prostor.

Až soutěž ukáže, jak na tom jsme. Liga je nesmírně vyrovnaná, bude to těžké. Hodně důležitý bude start.
Chceme každopádně v týmu udržet po celou dobu dobrou, pozitivní náladu. A všichni, co pro tým pracujeme, odvádět maximum.“

Michal Trávníček: „My jsme se zase realizačnímu týmu snažili vysvětlit, že dvanáct týdnů je moc, ale nakonec jsme se toho experimentu zúčastnili. Ne, vážně: věříme, že to mělo smysl. Cítíme, že připraveni jsme a že nám dlouhodobá soutěž dá za pravdu.

Pocit z týmu? Na naše poměry tady bylo změn víc, než jsme byli zvyklí. Já osobně mám z mužstva teď dobrý pocit. Charakterově? S tím u nás v kabině nebyl problém nikdy, co jsem v Litvínově.“

Josh Nicholls: „Do Litvínova jsem se dostal přes trenéra Darka Stránského. Hrál jsem s jeho synem. Česká republika mi přišla jako dobrá možnost, kde bych se mohl ukázat. Příprava byla dobrá, měl jsem dost času se sehrát se svými spoluhráči. Věřím, že góly budu dávat a že se zde stanu střelcem.

Že jsem v Litvínově druhý kanadským hráčem po 25 letech po oblíbeném Lloydu Pelletierovi? Očekávání jsou velká…
Přijel jsem sem kvůli hokeji. V klubu na mně dýchla historie, to musím říct... Vím kolik skvělých hráčů vychoval. Je tu teď hodně talentovaných kluků, kteří mohou být dobří a nebezpeční.“