Strašlivé výsledky posledních zápasů

Doby, kdy si Litvínov užíval v popředí hokejové tabulky, jsou tytam. Vervě aktuálně patří jedenáctá příčka, což je pověstný „černý Petr“. Je to první místo, které je nepostupové do vyřazovacích bojů. Sluší se dodat, že Litvínov ztrácí na desátý Zlín tři body, stejně jako na devátou Spartu. Seč by se to mohlo někomu zdát málo, tak v odrazu posledních zápasů se to jeví jako nadlidský výkon.

V rámci 46. kole TELH narazili Severočeši na Oceláře. Statistika i sázkové kanceláře mluvili jasně pro celek z Třince, ale černožlutí hráči chtěli překvapit. Bohužel se tak nestalo a fanoušci museli strávit debakl 0:5. Slezané nasázeli tři branky v první třetině, další gól přidali na začátku druhého dějství, což vedlo ke střídání brankářů. Smutný Janus přenechal své místo Michaelu Petráskovi. Ale ani druhý gólman nezůstal „čistý“. V 54. minutě ho překonal Martin Růžička.

Všichni napjatě čekali na tiskovou konferenci, kam dorazil šéf litvínovské lavičky, Milan Razým. „Dnes to bylo utkání jednoho týmu, my jsem snad do něj ani nenastoupili,“ začal zostra kouč. „Před dvěma dny jsme celý zápas prohrávali, dotahovali a kluci o to bojovali,“ vyzdvihl výkony z minulých utkání a dal je do poměru s třineckou prohrou. „Já se prvně v životě stydím za to, co jsme předvedli,“ uzavřel naštvaně hodnocení zápasu.

V podobném duchu se k utkání vyjadřovali i samotní hráči. „Nevím, jak se nám může osmkrát stát, že nám ujedou hráči v přečíslení dva nebo tři na jednoho,“ hodnotil hru kapitán Michal Trávníček. „Dnes nám nešlo vůbec nic,“ poznamenal vousatý útočník. „Chtěli jsme hrát jednoduše,“ soukal ze sebe Juraj Mikúš.

Příznivci doufali, že obrat přijde proti hradeckému Mountfieldu, bohužel byli nakonec zklamáni. Někteří museli dokonce zažívat déjà vu, protože Litvínov opět třikrát inkasoval v prvních deseti minutách úvodní třetiny. V druhé části hry přidali hradečtí ještě jednu branku, na kterou dokázal Litvínov reagovat. Nicméně na konci utkání svítilo skóre 1:4, což v aktuální situaci není vůbec dobré.

Tentokrát dorazil na tiskovou konferenci Radim Skuhrovec. „Druhé utkání v řadě bylo hrozné,“ nebral si servítky. „Přijeli jsme sem bojovat o předkolo, ale za deset minut bylo v podstatě po zápase,“ komentoval hororovou první třetinu. „Pokud budeme takhle pokračovat dál, šanci na předkolo máme mizivou,“ nastínil vyhlídky do budoucna asistent trenéra.

Brněnská houpačka

Kometa se aktuálně nachází na páté příčce, na čtvrtý Třinec ztrácí aktuálně deset bodů. Brno má za sebou dva velmi zvláštní zápasy, protože v obou bylo skóre 3:0, avšak s jedním jediným rozdílem. První zápas proti Mountfieldu Kometa prohrála, ten druhý na ledě Karlových Varů pro změnu ovládla.

Pro Hradec Králové to byl cenný skalp, protože porazit Kometu na domácím ledě je terno. O utkání rozhodly vlastně dvě minuty. Nejdříve se v 11. trefil Cingel, a poté o minutu později vstřelil branku Smoleňák. Bývalý hráč Slovanu se prosadil ještě ve třetí třetině a to, když v 54. minutě zvyšoval na 3:0.

„Začali jsme aktivně, bohužel to bylo z naší strany bez střelby,“ pustil se do rozboru Kamil Pokorný. „Následně jsme dostali dva nešťastné góly, hra nám začala váznout,“ přiblížil na tiskové konferenci dvouminutovku hrůzy. „Hradec hrál výborně do obrany a výsledek si pohlídal,“ ocenil na závěr soupeře.

Další utkání sehrála Kometa v Karlových Varech. Důležitý milník zaznamenal útočník Jan Hruška, který hrál své čtyřsté utkání v extralize. První gól vstřelil Zaťovič, k němu se pak přidal ještě Holík a Gulaši. Utkání se tak změnilo v jednostrannou záležitost. Šťastným hrdinou se stal Marek Čiliak, který vychytal svou druhou po svém návratu do Brna.

Zápas předčasně skončil pro Martina Erata, který zákeřným způsobem fauloval mladíka Tomáše Havránka. Podle klubového webu Energie si ze souboje odnesl těžký otřes mozku, již by měl být mimo vážnější ohrožení života.

„Prvních čtrnáct minut bylo z naší strany špatných,“ okomentoval úvod utkání Kamil Pokorný. „Potom přišel gól na 1:0 a ten nás samozřejmě zvedl,“ vypíchl rozhodující moment.

Nejlepším hráčem Komety je Petr Holík, který má na svém kontě 48 bodů, za ním se nachází Peter Mueller s 44 body. Mezi obránci kraluje bývalý obránce pražského Lva, Ondřej Němec, který už nastřádal 28 bodů.

Utkání začíná v 16:00, podobně jako utkání s Třince bude zápas vysílat televizní stanice ČT Sport