Fanoušci Vervy by nejraději zapomněli na poslední vzájemné utkání. Litvínov na ledě ŠKO Energo Areny padl vysoko 1:5. O osudu utkání rozhodla především druhá třetina, kdy se Středočeši prosadili pětkrát. Za hosty kosmeticky upravil skóre Petružálek.

Černožlutá krize

Málokdo si myslel, že Litvínov bude po čtvrtině ročníku na nejnižších příčkách. Aktuálně se Verva nachází na předposledním místě, což není vůbec lichotivé. Vedení se snaží na špatné výsledky reagovat, v uplynulých týdnech přivedlo například obránce Kudlu či útočníka Samsona Mahboda.

A právě kanadský forvard měl na svědomí první branku v posledním zápase se Spartou. Severočeši šli rychle do vedení, o které však stejně rychle přišli. Před zaplněným stadionem se černožlutí snažili, což potvrdil svou další brankou Richard Jarůšek, mimochodem bývalý hráč pražské Sparty. Pražané se dvěma góly do utkání vrátili.

Na konci druhého dějství srovnal diskutabilní brankou Viktor Hübl. Litvínovská legenda se musela v útoku obejít bez svého parťáka Lukeše. Jiří Šlégr je v rámci změn rozdělil a Lukeše poslal do třetí lajny. Litvínov doufal, že nakonec utkání zvrátí na svou stranu, to se nakonec nestalo. Dva body v prodloužení zařídil Pražanům Sukeľ.

„Cítil jsem v kabině, že kluci jsou na dobré vlně, že chtějí,“ začal hodnotit utkání Jiří Šlégr. „V druhé třetině jsme brzy inkasovali vyrovnávací branku, naopak na jejím konci jsme se štěstím vyrovnali,“ ohlédl se za divokými třetinami kouč.

Sám Šlégr zmínil i problém, který se v Litvínově intenzivně řeší. „Nepodařilo se nám využít přesilové hry, to je naše největší bolest,“ řekl. „Trénujeme to neustále, ale nejde nám to,“ dodal upřímně šéf střídačky. „To vlastně i rozhodlo,“ zakončil smutně.

Jeho slova mířila na neproměněnou přesilovku na začátku prodloužení, kdy hrál Litvínov takřka dvě minuty 4 na 3. „Chce to asi víc střel,“ odtušil Viktor Hübl po zápase. Ten se vyjádřil i k tomu, jak si Litvínov vede. „Bod je prostě málo,“ řekl rozhodně. „Musíme bodovat za dva nebo za tři body,“ dodal s nadějí v hlase.

Tabulce produktivity kraluje Richard Jarůšek, novopečená posila nasbírala už 15 bodů. Sekunduje mu Jakub Petružálek, jenž má na kontě 14 zářezů. Na bronzové příčce se nachází Martin Hanzl, který si připsal 4 góly a 6 asistencí. V defenzivě patří prvenství Janu Ščotkovi (5 bodů).

Středočeské výkyvy

Mladoboleslavští atakují horní příčky tabulky a průběh dosavadního ročníku je spíše nadprůměrný. Bruslaři v minulém kole shodili deku dvou proher v řadě a v prodloužení porazili silnou Plzeň v prodloužení.

Indiáni ale měli lepší vstup do utkání, protože po asistenci s Gulašem skóroval Němec. Domácí tým se ještě do konce první třetiny zvedl a zásluhou Zbořila a Hrbase šel po do vedení. Do osudu utkání ale opět promluvil nejlepší extraligový útočník Milan Gulaš. Ten si výstavně položil Krošelje a zasunul kotouč za jeho záda.

Konec druhé dvacetiminutovky byl chaotický. Nejdříve poslal Plzeň do jednogólového trháku Gulaš, poté deset vteřin před koncem slavil Bernad. Závěrečné dějství branku nepřineslo, a tak se prodlužovalo. V nastavované hře sice hrozila Plzeň, ale vítězství nakonec slavila Mladá Boleslav. Klepišovu střelu tečoval za Frodla Radim Zohorna.

„Nám se ten zápas líbil,“ začal bodře Pavel Patera. „V útočném pásmu jsme sice nebyli tak produktivní jako Plzeň, ale bod po šedesáti minutách byl, myslím, spravedlivý,“ komentoval vyrovnaný zápas. „Ten druhý bod se potom přiklonil k nám, protože jsme byli přeci jen o trochu lepší,“ uzavřela hodnocení česká legenda.

Důležitou trefu si připsal právě David Bernad. „Byl to hodně těžký zápas. Plzeň má skvělý tým a Milana Gulaše, který opět udělal dva góly,“ smekl poklonu soupeři mladoboleslavský obránce. „Zápas byl neskutečně těžký, ale jsem rád, že jsme ho takhle urvali a máme dva body,“ řekl šťastně.

Nejproduktivnějším hráčem Středočechů je Pavol Skalický s 20 body. Na děleném druhém místě se nachází bývalý hráč pražského Lva Jakub Klepiš a talentovaný Adam Zbořil (oba 12 bodů). V obranných řadách vede tabulku Marek Hrbas s Martinem Ševcem, kteří nastřádali už 9 zářezů.