První podkrušnohorské derby v nové sezóně je na programu v úterý na ZS Ivana Hlinky. HC Chemopetrol přivítá Energii Karlovy Vary. Začátek zápasu je v půl šesté. Poslední domácí vystoupení Chemiků před zahájením extraligy můžete vidět za pouhých 20 korun.
V pátek míří Litvínov ještě k odvetě do Plzně a příští víkend už ho čeká ostrý start do nového ročníku nejvyšší soutěže - na Kladně, kam se můžete vypravit se zájezdem Fan clubu.
Dobrá zpráva: útočník Jan Benda po artroskopické operaci kolene v pondělí začal lehce trénovat.
Do týmu Západočechů přišli v létě dva litvínovští odchovanci. Trenér Zdeněk Venera hodně čeká od Vladimíra Machuldy a v lázeňském městě věří, že jejich prameny opět oživí střeleckou formu Davida Balázse.
V Litvínově zase působí ex-karlovarský Lukáš Bednařík (hokejové základy ovšem bral v Chemopetrolu).
V sestavě domácích budou chybět juniorští reprezentanti do 20 let Černý, Vrtek a Ondřej Poživil. Nenastoupí Martin Jenáček (střevní viróza), otazník byl nad Ivo Prorokem (poraněná pata ze včerejšího tréninku), ale rentgen naštěstí vážnější poranění nepotvrdil. Vrací se obránce Bombic a připraven bude i junior David Zíma.

Dosavadní přípravné zápasy Energie:
27. 7. KVA - Karaganda Kazakhmys 5:4
  1. 8. KVA - Lasselsberger Plzeň 2:1