Litvínov v posledních dvou zápasech nezískal ani bod. Nejprve dostal výprask v Liberci od Bílých Tygrů (2:8) a nezvládl ani domácí zápas proti Hradci Králové. V něm se až v druhé třetině prosadil krátce po přesilovce Beneš. I druhou branku zápasu vstřelil Hradec. Pajer tvrdě vypálil z pravého kruhu a nechytatelně umístil svou střelu k pravé tyčce. Chemikům se ještě ve druhém dějství povedlo snížit, a to když Krocker vyslal z vrchní části kruhů nechytatelnou ránu do levé šibenice. V závěrečné části zápasu pak ukončil litvínovské snažení přízemní střelou Jirků.

"Těžký soupeř. Přestáli jsme začátek a myslím si, že hra měla solidní tempo. Pro naše hráče těžký zápas. Málo střílíme, to je velký problém. Dneska jsme neubránili dvě přesilovky a v naší přesilovce jsme paradoxně dostali gól, a to si myslím rozhodlo. Rozhodně jsme byli horší ve střelbě a hlavně v osobních soubojích. Hodně jsme jich prohrávali a musíme se na ně zaměřit," pravil po prohraném zápase trenér Martin Tvrzník.

Vedoucím mužem kanadského bodování je i nadále Dominik Brouček. Produktivní útočník ze severu Čech má na svém kontě čtrnáct branek a devatenáct asistencí. Druhý je s devíti brankami a jedenácti úspěšnými přihrávkami Marek Slavík. David Čermák si drží průměr úspěšných zákroků na 91,83% a během jednoho zápasu průměrně inkasuje 2,66 gólu.

Vítkovice si ze svých posledních duelů odnesly šest bodů, za výhru proti Havlíčkovu Brodu (7:2) a Chomutovu. Na ledě Pirátů šli vítkovičtí brzy do vedení, když ve 4. minutě překonal brankáře po Petrově nahrávce Melovský. Na další branku si diváci museli počkat až do pětašedesáté minuty. V ní vyrovnával chomutovský Badinka a vše nasvědčovalo tomu, že zápas dojde do prodloužení. To by ale nesměl být na lede Kosina, který dobrou trefou daroval svému týmu vítězství.

Bodově nejaktivnějším hráčem Vítkovic je útočník Josef Krejsa. Ten během svých 22 startů vstřelil šestnáct branek doplněných o sedmnáct asistencí. Jen o pět bodů méně má za stejný počet utkání další útočník, Filip Holaník. Ten ke dvanácti úspěšným trefám přidal šestnáct asistencí. Jedničkou v brankovišti Vítkovic je Darek Bartošák. Když se dostane mezi tři tyče, pochytá průměrně 90,10% střel a inkasuje 2,46 branky za zápas.