Tvrzníkův tým si z posledních dvou zápasů základní části odnesl hned 6 bodů! Nejprve si v nedalekém Chomutově poradil s domácími Piráty 5:1 a o dva dny později si s chutí zastřílel proti Kobře Praha. Domácí v něm poslal do vedení Slavík. Útočník Litvínova si slavení moc neužil, protože o chvíli později vstřelila Kobra dva góly během necelé minuty. Za Herkommerova záda dopravil puk nejprve Pulpán, a pak Rejna.

První přesilovka chemikům vyšla náramně a bylo znovu vyrovnáno. Přesně namířil Brouček. Na něho ve druhé třetině navázali další spoluhráči, kteří tím dokonali fantastický obrat! Do vedení poslal chemiky Šprynar a o dvoubrankový náskok se postaral druhou trefou Brouček. Takzvaného bůra do sítě celku z hlavního města napálil Adámek.

Ve třetí třetině se prosadili Krocker a Iljuk. Po nich přišla Broučkova chvíle. Nejproduktivnější hráč dorostu se nemýlil a uzavřel tím hattrick. Svůj šestibodový zápas ukončil poslední litvínovskou brankou v utkání Slavík. O kosmetickou úpravu skóre se chvíli před koncem postaral Procházka.

Nejproduktivnějším hráčem v černožlutém dresu je Dominik Brouček. V osmnácti zápasech bodoval hned osmadvacetkrát! Vstřelil jedenáct branek a k nim přidal sedmnáct přihrávek. Druhé místo si drží Jan Vopat, který aktuálně nastupuje za juniory vedené trenérem Mrázkem. Vopat se ve službách dorostu podílel na dvaceti gólech. Sedm jich vstřelil a na dalších třináct přihrál. Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi je David Čermák. Jeho úspěšnost zákroků se vyhoupla na 92,33% a průměrně inkasuje 2,21 branky za zápas.

Kometa Brno na domácím ledě doslova roznesla na kopytech Havířov (6:1), ale na výhru se jí nepovedlo navázat. V Třinci se díky brankám Pigla a Severa dostala po úvodní dvacetiminutovce do dvoubrankového vedení. Druhá třetina však přinesla snížení v podobě přesně střely do šibenice v podání Petrovského. To bylo vše, co prostřední část přinesla a šlo se do závěrečné třetiny.

V ní teprve začala zábava. Šalé vrátil Kometě dvoubrankový náskok, ale za 45 vteřin mu radost zkazil Kašpárek. Brno se ale jen tak nevzdalo, když Horký vstřelil již 3 branku, která padla během úvodní pětiminutovky 3. periody. V tento moment se však rozjel Ocelářský brankostroj. Na Kašpárkův gól navázal Wawrzkiewicz a bylo vyrovnáno. O dokončení obratu se postaral Petrovský a bylo po zápase.

Nejlépe bodovaným hráčem v řadách Komety je Ivo Sedláček s dvaatřiceti body (13+19). Na druhém místě je se třiceti body za deset branek a dvacet nahrávek Jakub Brabenec. Brno nejspíš nemá jasně stanovenou jedničku v brankovišti, ale statisticky je na tom přece jen lépe Michael Schnattinger. Za svá záda pustí průměrně 2,13 branky za zápas a pochytá 91,83% střel.