Svěřenci trenéra Radka Mrázka odehráli poslední utkání minulý týden na ledě Kladna. Rytíře poslal do vedení v páté minutě Filip Šimek, domácí vedení následně na startu prostřední periody navýšil Rudolf Klíma. Černožlutým už se v poslední části hry srovnat nepodařilo, o jejich jediný zásah se postaral obránce Ondřej Baláž.

Litvínov v rámci soutěže prohrál třetí utkání ze čtyř a znovu si trochu zkomplikoval případný postup do vyřazovací části. Severočeši jsou s pouhými dvěma body na předposledním místě skupiny a na druhou postupovou pozici ztrácejí sedm bodů. O dalším vývoji skupiny by mohl napovědět sobotní zápas na Spartě.

Kanadské bodování týmu zatím v DHL Superpoháru nemá jasného lídra, hned čtyři hráči zapsali po dvou bodech. V předchozím turnaji patřil k oporám mužstva David Jindra, který však momentálně nastupuje za prvoligové Litoměřice. V obraně budou litvínovští spoléhat na Ondřeje Baláže, v brance je zase jistotou Šimon Zajíček

Sparta je na tom podstatně lépe a po první polovině skupinové části míří za postupem. Pražané zaváhali až ve čtvrtečním domácím utkání proti Kladnu.

Hosté v hlavním městě těžili z velmi dobrého startu, v čase 0:44 totiž otevřel skóre Petr Hašek. Na jeho gól navázal o šest minut později Tomáš Bernat a v úvodu druhé třetiny zařídil Rytířům tříbrankový náskok Jiří Ticháček. Sparťané i přes výraznou střeleckou převahu neskórovali ani jednou, hostující gólman Luboš Novotný si připsal neuvěřitelných 51 zákroků.

Slavný klub se přesto drží na čele skupiny, z druhého místa mu na první Kladno chybí pouze bod. Nejlepším střelcem týmu je Dominik Arnošt (4+1), stejný počet bodů má i Patrik Prymula (1+4). V brance se čtyřikrát za sebou objevil reprezentační brankář Oldřich Cichoň.