A-tým 20.01.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

Dvanáct set zápasů? Řekli mi to kluci v kabině, usmívá se Viktor Hübl

Byl u první a jediné branky Litvínova, legendární Viktor Hübl oslavil zápasem s Třincem své 1200. utkání v Tipsport extralize. V dresu Vervy jich posbíral o tři sta méně. Jubileum však zkazila prohra, kterou Litvínov s Oceláři zaznamenal.
První starty zapsal legendární „Vanta“ v kádru tehdejšího Chemopetrolu Litvínov v sezoně 1998/99. Po dvou letech oblékl dres pražské Slavie, kde se mu dařilo i z hlediska kanadských bodů. V roce 2002 se vrátil zpátky na sever Čech, kde zůstal tři sezony, poté znovu měnil adresu a hájil barvy Českých Budějovic. Jenže dobří holubi se vracejí, to platí i v případě Viktora Hübla. Návrat přišel v sezoně 2008/09, od té doby je nedílnou součástí chemiků.

<i>„Je to další milník,“</i> řekl s úsměvem skrytým pod klubovou rouškou. <i>„Neřeším to, dokonce jsem to ani nevěděl, řekli mi to až kluci v kabině,“</i> vypověděl na adresu jubilea. <i>„Zápasy nepočítám, to mě bude zajímat až po kariéře,“</i> pokračoval Hübl. <i>„Pořád je to jenom číslo,“</i> dodal mrštný forvard, na kterém už léta stojí litvínovská ofenziva.

<i>„Zatím se cítím dobře, letos jsme se vyhnul zraněním,“</i> glosoval dosavadní kariéru. <i>„Fyzicky jsem na tom v pořádku, akorát mě mrzí výsledky,“</i> načal ožehavé téma. <i>„To je na tom všem asi to nejhorší,“</i> dodal bez skrupulí.

Hübl se podílel na jediném černožlutém gólu, po zápase však nebyl spokojený. <i>„Nebylo to špatné, ale Třinec je zkušené mužstvo,“</i> hodnotil Oceláře. <i>„Odskočili o jeden gól, a pak hráli výborně a nepouštěli nás do šancí,“</i> jeho slova mířila především na třetí třetinu, kdy se Verva snažila, ale její akce končily na holích třineckých obránců. <i>„Možná, kdybychom dali branku na 2:1 my, tak jsme to mohli také ubránit,“</i> zauvažoval Hübl.

Celý rozhovor s Viktorem Hüblem:

Konto našeho srdce před 3 dny

Konto našeho srdce připravuje již třetí "Vlasatý zápas"

Uskuteční se v pátek 5. března 2021 v rámci posledního domácího utkání základní části, ve kterém hostíme České Budějovice.Zápas bude opět spojen s veřejnou sbírkou, tentokrát budeme pomáhat pětileté Matyldě, která podstupuje onkologickou léčbu a přišla o své vlásky. Ve spolupráci se spolkem Nové háro a našimi partnery chceme malé Matyldě pořídit...
Více >
Mládež 12.02.2021

Prohlášení předsedy HC Litvínov Kamila Havelky k aktuální situaci

Vedení sportovního spolku HC Litvínov se vzhledem k pandemii a zrušení soutěží v aktuální sezóně rozhodlo snížit o 50% členské příspěvky pro své členy.
Více >
Mládež 03.02.2021

Útočník Skuhrovec bojuje o nominaci na MS U18, čeká ho další reprezentační kemp

David Skuhrovec se zúčastní dalšího kempu reprezentace do osmnácti let. Litvínovský útočník na něm bude bojovat o nominaci na dubnové mistrovství světa.
Více >
×
Dnes v 12:00 | Dor.
Litvínov mládež
HC ŠKODA PLZEŇ