Verva odehrála s Kometou zatím jedno utkání. Devátého listopadu se chemici předvedli na brněnském ledě a byla z toho překvapivá výhra 4:2. Domácí sice dlouho vedli díky Valskému. Litvínovští se do utkání vrátili třemi góly. Výhru nakonec pečetil Richard Jarůšek a chemici odjeli z Brna s plným počtem bodů.

Důraz na defenzivu

Litvínov sice v posledních zápasech nestřílí tolik gólů jako ostatní týmy. Na druhou stranu pravidelně boduje. Klíčem je především důrazná obrana a kvalitní brankářské výkony Denise Godly. Trenéra Országha trápí pouze nevyužité příležitosti, protože Verva má pokaždé hodně střeleckých pokusů. Za brankářova záda jich ale propadne jen zlomek.

Naposled se o tom fanoušci přesvědčili proti Pardubicím. Neoblíbený soupeř v první třetině vstřelil branku, na druhou stranu Válek dokonce zaznamenal tyčku. Ve druhé periodě rozhodčí rozlítili Jarůška, kterému odvolali gól. Verva se ale nevzdala a v závěru třetího dějství srovnal Hanzl. Utkání nakonec dospělo do samostatných nájezdů, kde se lépe dařilo hostům.

„Myslím, že jsme viděli vyrovnaný zápas,“ bilancoval po utkání Vladimír Országh. „V závěru to bylo vyrovnané, po základní době to byla zasloužená remíza,“ líčil poslední okamžiky třetího dějství. „V nájezdech byli hosté silnější,“ dodal. „My se strašně nadřeme na gól,“ komentoval nízkou produktivitu. „V dané situaci, když se podíváme na tabulku, je ale každý získaný bod dobrý,“ dodal.

Litvínovská skvadra se musela obejít bez Patrika Zdráhala, který zamířil na reprezentační sraz. Místo něho dostal šanci Přemysl Svoboda, ten se trenérovi odvděčil gólovou asistencí. „Nechal jsem na hřišti všechno, co jsem mohl,“ řekl se smíšenými pocity po zápase. „Mohli jsme v klidu vyhrát, kdybychom proměnili šance,“ jasně pojmenoval problém, který Vervu trápí.

V průběhu reprezentační přestávky přibyli do kádru dva hráči z jihlavské Dukly. Obránce Daniel Kolář už se v litvínovském dresu objevil, pro forvarda Jiřího Fronka to bude premiéra.

Obráncům z hlediska bodového zisku kraluje Jan Ščotka (7 b.), v patách mu je dvojice Oskars Cibulskis a Patrik Demel (oba 4 b.). Bronzové místo patří Aaronu Irvingovi (3 b.).

Nezářící Kometa

Brněnští zažívají neúspěšné období, z posledních pěti zápasů vyhráli pouze jedno utkání proti trápící se Olomouci. Prestižnímu celku patří až devátá příčka a na to nejsou fanoušci zvyklí.

Kometa v rámci 11. kola porazila Olomouc. V první třetině se prosadil Horký, kterému asistoval Vincour. Domácí však srovnali krok, když slavil Škůrek. Další góly už padaly za záda olomouckého brankáře. Dvakrát skóroval Král, který jednou pálil přesně v přesilové hře, po druhé pro změnu v oslabení. Na konečných 4:1 uzavřel Schneider.

„Za vítězství jsme rádi. Byl to odpracovaný výkon celého týmu, podpořený brankářem Lukášem Klimešem,“ hodnotil utkání Jiří Horáček. Olomouc totiž vyslala na gólmana dvaačtyřicet střel. „V přestávce musíme potrénovat, nachystat se co nejlépe, abychom na dobrý výkon mohli navázat i v příštích zápasech,“ komentoval smírně program na další dny.

Hrdinou utkání se stal bek Filip Král, který slavil dvě branky. „Až na ta častá vyloučení jsme hráli zodpovědně,“ přemítal mladý obránce, kterého v roce 2018 draftovalo Toronto. „Kdybychom prohráli popáté v řadě, tak by to nebylo příjemné. Takhle bude mít i nadcházející pauza pozitivní vliv na psychiku,“ doufá Král.

Mezi obránci se nejvíce daří Jakubu Zbořilovi (8 b.), jehož další působení je ve hvězdách, protože v Kometě působí na výpomoc ze zámořského Bostonu. Stříbrná příčka patří Ralfsu Freibergsovi (6 b.), jemuž dělá společnost Filip Král (5 b.), který si povedeným výkonem v Olomouci vylepšil statistiky.