branky: 23. Rákos, 55. Pivko, 56. Pineault, 64. Pineault - 20. Kracík, 29. Černošek, 50. Lukeš

Většinu zápasu v Pardubicích Litvínov vedl, nakonec se musel spokojit s jedním bodem. U prvních dvou branek (na 1:0 a 2:1 pro hosty) byl Jaroslav Kracík (v zápase 1+1). Po Lukešově zásahu vedl Litvínov ještě šest minut před koncem 3:1, domácí za minutu srovnali a v prodloužení byli šťastnější (4:3p).
(Od 17 hodin jsme průběžně sledovali boj Benziny se soupeřem, který byl v posledních dvou zápasech stoprocentní).

Litvínov nastoupil bez obránce Ivana Švarného, který byl z osobních důvodů uvolněn na krátkou návštěvu Slovenska. Do sestavy se tak vrátil Jiří Gula a stále chybí Roman Vopat.

Až do desáté minuty se hrál v Pardubicích plynulý technický hokej, jakoby věrný letité tradici obou klubů. Litvínov s Jaroslavem Hüblem v brance se často osměloval, navazuje tak na své zlepšené výkony venku v minulých dnech.

Teprve v polovině třetiny byl vyloučen první hráč, domácí Rákos. Jediný střelec Eatonu v prvním vzájemném zápase v září v Litvínově se do hry mohl vrátit po standardní době.

Teprve ve 14. minutě se poprvé proti pravidlům podle rozhodčích provinili hosté, za katr musel nejzkušenější forvard Ručinský. Ale nestalo se nic, po hříchu pak ani při dalším trestu Rákose.

Nedlouho poté však už zahřmělo: Jaroslav Kracík vystřelil, pak objížděl branku a během toho se začal radovat, neboť brankáři Růžičkovi kotouč pronikl do sítě. Asistoval Peter Jánský.

Poměr vyloučených srovnal po minutě hry druhé třetiny Černošek a ve druhé polovině přesilovky domácí srovnali. Z několika metrů Hübla prostřelil - ...kdo jiný, Rákos, hlavní postava Východočechů v dosavadním průběhu zápasu.

Hráče Benziny inkasovaná branka nedeprimovala, naopak, povzbudila v útočném úsilí. Na druhé straně kluziště zase Hübl v tutové šanci vychytal Špirka.

Jillsonův trest nabídl možnost černožlutým a ti ji dvě vteřiny před skončením přesilovky využili. Kracík nabil Markovi Černoškovi, který dokonale odčinil předchozí vyloučení - 1:2.
Hned vzápětí mohlo být po závaru 1:3! Růžička se štěstím odolal.

Pak zabral Eaton, ale brankově se vinou fungující litvínovské defenzívy na čele s brankářem neprosadil. Litvínov tak i podruhé odcházel do šaten spokojenější. I proto, že v poslední půlminutě přečkal vyloučení Ručinského.

Půldruhé minuty oslabení v úvodu třetího dějství Krušnohorci zvládli. Ve 46. minutě na ně čekala další zkouška po Gulově provinění, opět složená úspěšně.
50. minuta a potvrzení nové mízy kanonýra Františka Lukeše. Z pravé strany namířil přesně ke vzdálenější tyči a pojistil svému týmu vedení třetím gólem!

Necelých šest minut před koncem normální hrací doby snížil Pivko a vlil spoluhrýčům novou energii do žil. Po 44 vteřinách našel skulinku v brance hostů Pineault a začínalo se znovu, 3:3.

Litvínovští trenéři si vyžádali oddechový čas. Jejich svěřenci pak čelili logickému tlaku domácích, ale odolali a mohli tak do výjezdní zápasové brašny přibalit druhý bod v sezóně.

Do boje o ten třetí se pustili v prodloužení. V něm nakonec znovu uspěl zámořský hráč v pardubických službách Pineault.

Litvínov dosáhl venku teprve podruhé na bodový zisk, což je pozitivum nedělního večera. Jeho gólový trhák nestačil, soupeř vyhrál potřetí za sebou.

V úterý bude chtít HCBL prodloužit domácí vítěznou sérii proti Plzni.

Josef Jandač: "Dostali jsme gól v posledních vteřinách třetiny, což bylo podobné předchozím zápasům. Za stavu 1:1 jsme měli vyloženou šanci, Špirko to sice trefil, ale gólman to zázračně vytáhnul. Ve druhé třetině nás Litvínov přitlačil, hrál velmi dobře a my jsme měli problém hlavně v obranném pásmu. Ve třetí třetině jsme za stavu 3:1 začali hrát vabank, stáhli jsme to na tři pětky, podařilo se nám vytvořit tlak a vyrovnat. Poslední dva góly padly z takových téměř nemožných pozic, ale zaplaťpánbůh, že jsme začali střílet. V prodloužení jsme se chtěli vyhnout samostatným nájezdům a konečně se nám to podařilo prolomit."

Jiří Kučera: "Přestáli jsme úvodní tlak domácích, pak se hra vyrovnala a byli jsme to my, kteří vedli už 3:1. Bohužel posledních šest sedm minut nás soupeř dostal pod tlak. Kluci dvakrát nevyhodili puk, byli už dost unavení a dostali jsme dva slepené góly. Prodloužení je škoda."