Chaos. Tímto slovem by se dal představit aktuální herní plán. Termíny zápasů se mění prakticky z hodiny na hodinu. Litvínovští hráči mají za sebou karanténu a těší se přesunutá utkání.

Jako první se představí na severu Čech silná Plzeň. Ta má na svém kontě tři zápasy. Uprostřed září padla těsně v prodloužení 4:5 proti Karlovým Varům. Druhé střetnutí už mělo parametry exhibice, indiáni totiž přestříleli regionálního rivala z Třemošné 9:1. Zářil především útočník Ondřej Pešek, který zaznamenal hattrick, ke kterému přidal ještě tři asistence. Úspěšný zápas prožil i obránce Jan Hodinář, ten se totiž podílel na třech trefách.

Začátkem září přivítali Západočeši na svém ledě pražskou Hvězdu. Klub z hlavního města dlouho odolával, ale ve třetím dějství čtyřikrát inkasoval a byl z toho nevzhledný výsledek 7:3. V domácím mači na sebe upozornil útočník Jakub Šiler, u kterého svítila statistika 1+4.

Role favorita

O dva dny později odcestují mladíci na Kladno, soupeřem jim budou tamní Pracovní zálohy (zkráceně PZ). Aktuálně předposlední tým odehrál pouhé dva zápasy, protože středočeské město se potýkalo s výrazným výskytem koronaviru.

Nejdříve na úvod prohráli vysoko 0:7 s Mladou Boleslaví. Pravdou je, že brankář Vladan Růžička musel čelit téměř čtyřiceti střelám. Spoluhráči mu to moc neusnadňovali, protože Kladno zbytečně faulovalo. Dvě branky padly v početní výhodě, ale další dvě trefy přišly na řadu v oslabení.

Kladenští si mohli spravit chuť tento víkend, kdy vyrazili do Karlových Varů. Energetici šli do rychlého vedení. Ve 42. minutě byl stav utkání 4:0 pro domácí, Středočeši sice smazali potupnou nulu díky Kulichovi, ale to bylo z jejich strany všechno. Karlovarští ještě jednu branku přidali, a byl z toho výprasky 1:5.

Litvínov tedy čekají dva rozdílné zápasy. Zatímco proti Plzni se bude bojovat o každý centimetr, v zápase s Kladnem by měli mladí chemici potvrdit roli favorita.