V pátek 20. června skončila letní příprava 'A' týmu HC Litvínov. S výjimkou jednoho týdne se tradičně odbývala v domácích podmínkách.
'Přípravu jsme koncipovali podobně jako loni, jen byla o týden kratší, místo loňských deseti týdnů trvala letos devět,' ohlédl se za uplynulým obdobím trenér týmu Jaroslav Hübl

'Hodnotím ji kladně. Nepostihlo nás žádné vážnější zranění, v podstatě stále trénovali všichni, jen Martin Jenáček a Petr Punčochář pro nějaké problémy s koleny místo běhání jezdili na kole a posilovali. Také s přístupem hráčů jsme byli spokojeni. V polovině cyklu jsme zařadili soustředění v Turecku.

Na mladých hráčích bylo vidět, že mají zájem se do týmu dostat. Budou to mít těžké, ale šanci mají. Plno kluků na sobě zapracovalo, třeba na Bahenském bylo vidět, jak mu letní příprava chyběla a doufám, že se to projeví i na ledě. Noví hráči do týmu dobře zapadli, pomohl k tomu i ten týden u moře. Tam jsme náplň záměrně koncipovali volnější, aby jsme z toho úplně nevypadli, ale zároveň si i trochu odpočinuli, protože ty první čtyři týdny byly dost náročné.'

Mužstvo má nyní tři a půl týdne dovolenou a znovu se sejde 16. července. O den později začnou tréninky na ledě.

'Chceme, aby si teď kluci odpočinuli, od nás, od trénování,' pokračuje tenér. 'Přijde odlišné období, příprava na ledě. Zároveň budeme trénovat i na suchu a chceme se připravit tak, abychom v sezóně splnili náš cíl, kterým je postup do play-off. S posílením týmu jsem spokojen, nějaké jednání ještě probíhá. Mužstvo má svoji sílu.

Představu o složení jednotlivých formací máme, ale to vykrystalizuje až během přípravných zápasů, jak si kdo s kým dokáže vyhovět. Zda příští rok uvažujeme o zařazení in-line plochy do přípravy? Pro nás to až takový význam nemá, přece jen sezónu máme dlouhou a potřebujeme si od hokeje spíš trochu odpočinout. Kluci chodili sami, zastřílet si, po tréninku. Každopádně je to výborná věc pro mládež.

Spolupráce s Mostem? Kdo se nedostane do kádru u nás, budeme chtít, aby hrál v Mostě. Ti kluci budou potřebovat nejenom trénovat, ale mít i zápasové vytížení. Když tam bude pět - šest hráčů, bude to jenom dobře,' uzavírá Jaroslav Hübl.