Byl to hořký konec sezony. Kreps se v sezoně 2014/15 vrátil zpátky do Čech a upsal se Ocelářům z Třince. V playoff stihl pouze 4 zápasy, poté se přesunul do hlediště. Živě sledoval, jak mu vysněný titul mizí v mlze, kterou způsobil dvěma góly František Lukeš.

Z krušného severu do divoké Kanady

Šikovný centr se narodil 18. listopadu 1984 v Litoměřicích, kde začínal v tamním hokejovém klubu. Záhy přešel do Litvínova, kde byl blíže extraligovému hokeji. První sezonu v černožlutém dresu odehrál v dorostu, kde se objevil ve 48 zápasech. V těch dokázal nasbírat 34 bodů. Rok poté se přesunul do vyšší mládežnické kategorie.

V juniorce stihl rovněž přes 40 utkání a podobně jako v předešlém ročníku překonal metu 30 bodů. Ve svých začátcích stihl také nasbírat několik startů v juniorské reprezentaci. Kamil Kreps se po úspěšném startu chtěl připravit na NHL, a tak zvolil netradiční řešení. Začal oblékat dres týmu Brampton Battalion. Dnes již zaniklým klubem prošel také například Jason Spezza či Rostislav Klesla.

Kreps vyměnil českou ligu za OHL (Ontario Hockey League). V debutovém ročníku se objevil v 68 zápasech a jeho bodový zisk činil 43. Sezona 2001/02 přinesla útočníkovi první medaili. Trenérské duo Kopřiva-Marek nominovali Krepse na mistrovství světa do 18 let, to se tehdy hrálo na Slovensku. Český výběr obsadil třetí místo a litoměřický rodák se na tom podílel třemi brankami a dvěma asistencemi.

Následující sezona v Kanadě byla pro hráče ze severu Čech bodově nadprůměrná. V závěrečném součtu měl na svém kontě 69 bodů ze 64 zápasů. I ročník 2003/04 Krepsovi vyšel a zaujal opět reprezentační trenéry, a hlavně skauty z NHL.

I přes překážky ke hvězdám, tedy k Panterům

Mistrovství světa dvacítek mu nevyšlo podle představ. Blonďatý centr se nedokázal na šampionátu prosadit, a i díky tomu obsadili svěřenci Jaroslava Holíka na turnaji v Halifaxu šesté místo.

Poté přišel přelomový draft v roce 2003, kdy si Kamila Krepse vybrali zástupci Floridy Panthers jako celkovou 38. volbu. Dlužno zmínit, že tehdejší výběr byl plný budoucích hvězd. Například z prvního místa byl získán brankář Marc-Andre Fleury, nyní trojnásobný šampion NHL.

Litvínovský junior odcestoval do San Antonia, kde působily tamní Rampage, farma Floridy. V první sezoně v AHL se mu příliš nedařilo, a tak okusil ECHL (East Coast Hockey League). Tam hrál v dresu Texasu a ve 12 utkáních nasbíral 11 bodů.
Další ročník začal opět v AHL. Statistika byla mnohem lepší, něž v minulé sezoně, a tak si o rok později konečně zkusil nejslavnější ligu světa. V dresu Panterů odehrál 14 zápasů, ve kterých získal pouze dva body. Nutno říci, že jeho čas na ledě nebyl valný, a tak prostor pro sbírání bodů nebyl velký.

Opět zkusil štěstí na farmě a tam se mu opět dařilo, dokonce se s týmem Rochester Americans podíval do play off. Sezonou 2007/08 započal Kreps tříleté tažení v NHL. Za Floridu ve vzpomínaném ročníku odehrál 76 zápasů, a dokonce si střihl ještě šest utkání na farmě.

V dalších dvou letech už působil čistě v NHL. S Panterem na prsou se objevil nejdříve v 66 zápasech a poté v 76 utkáních. Celkově za Floridu nasbíral 60 kanadských bodů. To už se jeho čas v zámořské lize naplnil a přesunul se na evropská kluziště.

Pět zemí během osmi let

Jeho služby využil finský Kärpät, za který Kreps stihl odehrát 55 utkání. Získaných 29 bodů bylo dobrou vizitkou pro to, aby si konečně vyzkoušel, jaké to je nosit dres dospělé reprezentace. Po roce ve Finsku přešel do ruské KHL, kde hájil barvy Barysu Astana. V barvách kazašského celku se představil 52 zápasech. Opět nakoukl do české reprezentace, za kterou si připsal 9 startů, na světový šampionát se ale nepodíval.

Jeho cesty po Evropě nekončily. Po roce v Kontinentální lize zatoužil ochutnat Švýcarsko a podepsal roční smlouvu v Klotenu Flyers. V alpské zemi stihl pouze 26 střetnutí, což se podepsalo i na jeho produktivitě, a tak se ji pokusil Kreps nastartovat opět ve Finsku, tentokrát v Pori.

Čísla byla lepší, ale ostřílený centr po roce opět změnil působiště. Na tři roky zakotvil v silném Třinci. V prvním ročníku v české lize mu unikl titul o vlásek, kdy ho získal jeho domovský Litvínov. V dalších dvou letech to Ocelářům rovněž nevyšlo, a tak se Kreps vydal na poslední štaci.

Sezonu 2017/18 strávil v dresu Wolfsburgu Grizzlys, kde na sebe upozornil hattrickem proti Krefeldu. Z celkového hlediska nasbíral Kreps během 35 startů 22 bodů. V dolnosaském klubu působil pod vedením českého kouče s německým pasem Pavla Grosse.

Kamil Kreps nikde minulou sezonu nepůsobil, a tak se můžeme domnívat, zda ukončil svou hráčskou kariéru. Nicméně jeho hokejový příběh je dokladem toho, že i z litvínovské mládeže lze zamířit do celého světa.