Konto našeho srdce 12.08.2022
Autor: Libor Weber

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.

Rodiče pro malého Vítka vytvořili doma speciální Snoezelen místnost, která má nepředstavitelné pozitivní účinky na jeho další vývoj. Pobyt v této místnosti se projevuje mimo jiné i tím, že malý pacient začíná brebentit a žvatlat a pro rozvoj dětí s Downovým syndromem se jedná o jednu z klíčových oblastí rozvoje. Tuto místnost si Vítek vyzkoušel na pražské klinice a rodiče se rozhodli vytvořit stejné prostředí i doma v Ústí nad Labem.

Základní pomůckou jsou optická vlákna se zdrojem v celkové hodnotě 19 000 Kč. Tato vlákna jsou pro děti bezpečná, nelámou se i když se malý pacient do nich zakousne. Celková léčba malého Vítka vyjde na spoustu peněz a právě z tohoto důvodu rodiče požádali Konto našeho srdce o pomoc. Kontaktovali jsme našeho hlavního partnera společnost Stebal, který neváhal, a i v tomto případě nám pomohl a zaplatil celou částku na pořízení optických vláken se zdrojem. Celý příběh malého Vítka můžete najít na webu https://www.neco-navic.cz/

Jedeme v tom spolu!

Fotogalerie

Zápas - mládež 24.09.2023

Dorostenci v hektickém utkání padli s Motorem

Dorostenci stále nemohou najet na správnou notu, protože padli již počtvrté za sebou. Soupeři z Českých Budějovic však dělali pořádné problémy, skoro celou první polovinu zápasu vedli a v jednu chvíli měli dokonce dvoubrankový náskok. Motor však přetahovanou nakonec zvládl lépe, protože skóroval třikrát bez odpovědi domácích a po comebacku bere...
Více >
Zápas - mládež 23.09.2023

Junioři opět neuspěli, o výhře Českých Budějovic rozhodl hattrickem Pitel

Litvínovská juniorka čeká na vítězství už více než dva týdny, nepříjemnou šňůru se jim nepodařilo ukončit ani proti Českým Budějovicím. Ty vyhrály zejména díky povedeným vstupům do všech tří třetin, navíc ani jednou nepustily Litvínov do vedení. K výhře Motoru pomohl velkou měrou Richard Pitel, který si v dnešním duelu připsal hattrick.
Více >
Mládež 20.09.2023

Šéf akademie Tvrzník: Cílem je klidná sezóna. Změny jsme potřebovali jako sůl

Novým šéftrenérem litvínovské akademie se před letošním ročníkem stal Martin Tvrzník. Zároveň s Jakubem Petružálkem vykonává funkci hlavního trenéra litvínovských juniorů. Jak vnímá změny v mládeži a jak je spokojený se startem juniorky?
Více >