„Úvod byl nic moc, ale poté jsme se dostali do tempa,“ hodnotil začátek zápasu litvínovský matador. Verva šla v první minutě do vedení, Energie odpověděla dvěma trefami. „Dostaneme se do vedení 4:2 a zkomplikujeme si to zbytečnými chybami,“ pokračoval v popisu utkání. „Naštěstí jsme vyhráli,“ oddychl si Hübl.

Fanoušci přihlíželi, jak litvínovský útočník střílí svou druhou branku. Ta přišla v 52. minutě utkání, když Hübl pálil z první. Gól padl netradičně v přesilové hře, se kterou mají chemici dlouhodobě problémy. „Vyšlo mi to a naštěstí to tam propadlo,“ popsal stručně svou trefu.

V sestupové matematice si Litvínov polepšil, aktuálně mu patří dvanáctá příčka. Parta Vladimíra Kýhose vítá také výsledky svých konkurentů. Pardubice po odvážném výkonu padly s Libercem, Kladno Jaromíra Jágra nestačilo v bláznivém utkání na Plzeň. Verva má ještě k dobru jedno utkání, které by jí v případě vítězství mohlo vynést na jedenácté místo.

„Potřebujeme každý bod,“ pokračoval po zápase Hübl. „Je to hlavně psychická úleva, ale musíme pokračovat,“ mírní nadšení. Severočeši zvítězili potřetí v řadě, důležitým faktorem je také dotažení důležitých zápasů do úspěšného konce. „Musíme hrát stále naplno, protože spodek tabulky je vyrovnaný,“ komentoval dále litvínovský matador.

„Ještě není konec, musíme se soustředit na další zápas,“ dodal Hübl. Litvínovskému forvardovi nahrával na gól Tomáš Pospíšil, černožlutá posila ze slovenské ligy. „Pomohl nám, je výborný bruslař a boduje skoro každé utkání,“ uzavřel pozápasové hodnocení.

Litvínov je v zajímavé situaci, sice ještě nemá jistou záchranu, nicméně ani dveře do play-off nejsou zcela zavřeny. Aktuálně ztrácí na postupové příčky osm bodů. Dokáže Verva na závěr sezony zabrat a překvapit své fanoušky? V dalším utkání vyzve v dohrávce Hradec Králové.