Podívali jsme se podrobněji na skončenou sezónu „A“ týmu.

Kádr
Do hry zasáhlo 38 hráčů, o tři více než loni.
Největšími „držáky“ byli Radim Skuhrovec, Karel Kubát a František Lukeš.
Odolali zraněním i nemocem a nastoupili ve všech 62 mistrovských zápasech sezóny!
Plný počet duelů v základní části (52) odehráli ještě Viktor Hübl a Vojtěch Kubinčák.
Pouze jednou chyběli Martin Jenáček a Jakub Černý.
V dresu HCBL v extralize debutovalo v této sezóně osm hráčů: Martin Volke, Richard Jareš, Ondřej Martinka, Daniel Hora, Jaroslav Kracík, Marek Zavřel, Petr Kanko a Robin Hanzl.

Do hry v sezóně zasáhli celkem čtyři, což je nejvíce od sezóny 2006 – 07.
Nejvíce zápasů odchytal Jaroslav Hübl (32), před Martinem Volkem (20), Petrem Fraňkem (19) a Miroslavem Brzobohatým (2). (Počítá se start v každém, i necelém zápase).
V play off byl nejvytěžovanějším Martin Volke (10), který se objevil ve všech zápasech.
Jaroslav Hübl (2) jej dvakrát střídal.
Podle úspěšnosti zásahů byl v základní části nejúspěšnější Martin Volke (93,75 procenta) před Petrem Fraňkem (90,79).
V play off dosáhl nejvyšší úspěšnosti Martin Volke (90,52) před Jaroslavem Hüblem (88,00).

Obránci
Nejproduktivnějším zadákem Benziny v celé sezóně byl Richard Jareš s 19 body (8+11), který díky skvělému play off (2+4) předstihl dvojici Marek Černošek a Ivan Švarný, oba dosáhli 16 bodů (4 + 12). Čtvrtý byl Karel Kubát s 15 body (8+7), který byl se třemi góly nejlepším střelcem mezi obránci v play off.
V hodnocení +/- bodů vyhrál Richard Jareš s +8 body, před Matějem Stříteským (+2).
V play off byl první Matěj Stříteský (+2).

Útočníci
Produktivitu mužstva vyhrál František Lukeš s 54 body, před Viktorem Hüblem se 47 body. (Loni se o prvenství dělili Lukeš s Hüblem se 49 body).
Nejlepším střelcem se stal Peter Jánský (23 gólů), který byl nejlepším kanonýrem i v základní části (20). (Loni byl střelcem klubu V. Hübl s 27 góly).
V play off se kanonýrem číslo jedna stal František Lukeš (5).
V hodnocení +/- bodů byl v play off nejlepší Martin Heinisch s +3 body, před Peterem Jánským (+2).

Tresty

Nejtrestanějším hráčem klubu byl v ročníku 2010/11 Peter Jánský se 124 trestnými minutami, před Romanem Vopatem (104).
Nejslušnějším hráčem z hokejistů, kteří odehráli nadpoloviční většinu zápasů, byl František Gerhát (8 trestných minut).

Diváci
26 zápasů doma v základní části vidělo 106 853 diváků, tj. průměr 4 110 na zápas.
  5 zápasů v play off vidělo v Litvínově   32 585 diváků, tj. průměr 6 129 na zápas.
31 zápasů v sezóně celkem vidělo doma 139 438 diváků, tj. průměr 4 498 na zápas.
Celkem vidělo 62 utkání Litvínova v Tipsport extralize v této sezóně téměř 300 tisíc diváků (294 353), což představuje průměr 4 748 na jeden zápas.

Televize
Litvínov se v sezóně 2010/11 objevil v přímém přenosu v rekordních 15 případech.
Z toho v deseti na domácím ledě: 8x to bylo na kanále ČT4, 2x na kanále Nova Sport.
Celkem pak 13x na ČT4 a 2x Nova Sport.
10-krát se vysílalo ze základní části, z toho 8x z Litvínova.
  5-krát se vysílalo z play off, z toho 2x z Litvínova.

Litvínov poprvé od roku 2000 vyhrál sérii play off (v předkole s Plzní).
Počtvrté za sebou nechyběl ve vyřazovací části, z toho potřetí hrál čtvrtfinále.
Osmým místem v konečném pořadí klub o dvě příčky vylepšil loňské umístění.
Karlovy Vary, Plzeň, Zlín a České Budějovice už skončily své letošní účinkování, když černožlutí stále ještě hráli a trápili favorita číslo jedna z Třince. Daleko za Benzinou skončily kluby s vyššími rozpočty, ambiciózní Sparta a Brno, ještě dál pak Kladno a Mladá Boleslav.

Tým ukázal:
– slušnou perspektivu
Zejména v závěru sezóny, kdy náročné party utkání o postup do play a pak zápasy v play off samotném velmi dobře zvládali i mladí nebo méně zkušení hráči.

– vysokou morálku
Nezlomily ho ani porážky v přípravě, ani vypadnutí z elitní desítky, kde se předtím držel téměř celou sezónu, ani zranění klíčových hráčů po novém roce (Franěk, Kroupa, Ručinský), ani epidemie chřipky, při které se v rozhodujících chvílích musel obejít až bez deseti hráčů základní sestavy

– bojovnost
Bez bázně i hany se pustil do souboje s favorizovanými soupeři: jednoho vyřadil, druhého potrápil

– sepětí s diváky
Dokázal těžit z podpory fanoušků a atmosféry na atypickém stadiónu, jenž se svými dispozicemi a téměř kolmými tribunami liší od moderních arén. V kotli ZS Ivana Hlinky tým škvařil soupeře a učinil z něj v závěru sezóny téměř nedobytnou pevnost. V posledních osmi zápasech doma prohrála Benzina jen s Karlovými Vary a v posledním zápase s Třincem
O lepší umístění v základní části připravila Litvínov hlavně nevyrovnaná výkonnost. Podařilo se ji stabilizovat v závěru, v pravý čas. Ukázalo se, že z lepší výchozí pozice mohl tým pomýšlet i na semifinále. Ani tak do něj nebylo daleko.
Diváci mužstvu poděkovali desetiminutovými ovacemi bezprostředně po posledním utkání.
Hráči divákům rozlučkovým zápasem a setkáním na ledě.

O výsledky mužstva v sezóně 2010/2011 se zasloužili hráči a trenéři:
Brankáři: Jaroslav Hübl, Martin Volke, Petr Franěk, Miroslav Brzobohatý
Obránci: Ivan Švarný (4), Vlastimil Kroupa (1), Radim Skuhrovec (1), Karel Kubát (8), Richard Jareš (8), Matěj Stříteský (3), Marek Černošek (4), Gula (1), Petr Kousalík, Ondřej´Martinka (1), Lukáš Poživil, David Pojkar (1), Daniel Hora
Útočníci: Vojtěch Kubinčák (12), Viktor Hübl (18), František Lukeš (19), Martin Ručinský (9), Peter Jánský (23), Juraj Majdan (5), Martin Jenáček (12), Jakub Černý (9), Roman Vopat (6), Michal Trávníček (4), Jaroslav Kracík (4), František Gerhát (1), Jan Bojer (2), Lukáš Rindoš (2), Martin Heinisch (1), Jakub Maxa, David Zíma, Kryštof Kafan, Robin Hanzl, Petr Kanko, Marek Zavřel
Trenéři: 1. – 43. kolo Robert Reichel a Jiří Kučera, od 44. kola do konce Vladimír Kýhos a Jiří Kučera
Pozn.: v závorce je počet vstřelených branek