Ing. Marek Świtajewski, generální ředitel Unipetrolu, pozdravil před zápasem s Jiřím Šlégrem na ledě hráče, kteří se podíleli na postupu klubu do nejvyšší soutěže v roce 1959. Na ledě se divákům ukázali Josef Beránek starší (73), který navíc koučoval tým Černých, Jaromír Hudec (79), Ladislav Štěrba (82) a nejstarší ing. Miroslav Říha (86).

Slavnostní nástup jednotlivých hráčů na led doprovodily další události, například živý zpěv fanouškovské skladby Vítězný gól.

První třetina patřila - alespoň v koncovce - jednoznačně Černým, kteří ji vyhráli 3:0. A to ještě Jan Alinč přestřelil prázdnou branku. Hrálo se jak bylo avizováno třikrát 15 minut.

Po změně stran snížil v 6. minutě druhé třetiny z úhlu "pod víko" Vladimír Gýna a Žlutí začali očekávanou stíhací jízdu.
Během dvou minut ve třetí třetině vyrovnali Karel Kubát a Lukáš Bednařík. Jan Hranáč proměnil trestné střílení, a přetahovaná o vítězství pokračovala.

Tomáš Vlasák vyrovnal na 4:4. František Lukeš přiblížil v předposlední minutě výhru Černým, ale Jan Vopat stihl v poslední minutě ještě srovnat na zaslouženou remízu.

Samostatné nájezdy? "Gólmani už nemůžou," znělo s úsměvem od hráčů z ledu na adresu velmi dobře chytajících Zdeňka Orcta a Viktora Lukeše. Nepodcenili přípravu, několikrát si zatrénovali s A-týmem a zvládli celý zápas sami. Viktor Lukeš byl nejstarším aktérem na ledě, v závěru roku oslaví 55. narozeniny.

Končilo se - výjimečně i přes remízu - Vítězným zvoněním ing. Miloslava Hrabáka, pamětníka začátků klubu i Unipetrolu.
Proč?
Protože v sobotu večer pod Krušnými horami vyhráli všichni!
A nejvíc - litvínovský hokej.

Opálený Martin Ručinský chválil diváky: "Byli tu úžasní, jsou úžasní a budou! Přiletěl jsem z Floridy před dvěma dny. Vůbec jsem neuvažoval o tom, že bych nehrál. Robert Lang má tátu po operaci a je proto v Teplicích, navíc zítra odlétá. Petr Nedvěd dostal letenku až na příští týden.
Jestli neuvažuju o tom, ještě klukům pomoci? Ne, vždyť jste mě na ledě viděli... (úsměv). Už to nejde. Ale věřím, že se to obrátí a že se sezóna zlomí, ten bodový odstup navíc není velký. I co jsem mluvil s klukama, tak říkali, že už to je lepší a trochu se to zvedá. Mužstvo je tu dobré."
(Celý rozhovor najdete ve Verva TV)

Tak v sobotu 26. prosince na Kometě!

Žlutí – Černí 5:5 (0:3, 1:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 21. Gýna (Bednařík, Šlégr), 34. Kubát (Ručinský, Beránek), 36. Bednařík (Skořepa), 40. Hranáč, 45. Vopat (Kubát, Branda) – 6. Nikolov (Vlasák, Machulda), 12. Vlasák (Machulda, Goga), 15. Trávníček (Straka, Lukeš), 41. Vlasák (Nikolov, Machulda), 44. Lukeš (Trávníček, Straka)
Rozhodčí: Petružálek – Loefner, Hauser
Vyloučení: 0:0, Trávníček zaviněné TS-Hranáč proměnil